Кремль показав Путіна в камуфляжі. Він нібито провів нараду з Герасимовим на позиції РФ у Курській області

Путін уперше відвідав Курську область із моменту початку воєнної операції сил оборони України
Скріншот: Кремль. Новости / Telegram

У Кремлі повідомили в Telegram 12 березня, що нелегітимний російський президент Володимир Путін нібито відвідав один із пунктів управління курським угрупованням окупаційних військ.

Де він розміщений, не уточнюють.

На опублікованому відео Путіна, який був одягнений у камуфляж, зустрів начальник Генштабу країни-агресора РФ Валерій Герасимов.

Російське пропагандистське агентство ТАСС поінформувало, що Путін уперше відвідав Курську область із початку воєнної операції сил оборони України в російському регіоні.

Під час наради Путін заслухав доповідь Герасимова.

Начальник російського Генштабу прозвітував нелегітимному президентові, що за останні п'ять днів російські війська нібито зайняли 24 населені пункти і 259 км&³2; території Курської області, Герасимова цитує "Радио Маяк" у Telegram.

Путін поставив завдання "якнайшвидше остаточно розгромити противника" в Курській області й "подумати про створення зони безпеки вздовж держкордону" (відео опублікував Кремль у Telegram).

Контекст:

Із 6 серпня 2024 року ЗСУ ведуть наступальну операцію на території країни-агресора – у Курській області РФ. У грудні Генштаб проінформував про загострення бойової ситуації в Курській області, у січні 2025 року стало відомо, що Україна активізувала там бойові дії.

"Українська правда" написала 7 березня, що російські війська здійснили прорив через український рубіж оборони на південь від Суджі.

8 березня The Telegraph писало, що після прориву російських військ через лінію фронту і їхнього просування на критично важливу лінію постачань за двома напрямками в Курській області 10 тис. українських військових опинилися під загрозою оточення.

Головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов інформував 10 березня, що ситуація в Суджі "дуже складна і залишається невигідною для наших військ у тактичному відношенні".

12 березня українські ЗМІ з посиланням на військового, підрозділ якого перебуває в зоні бойових зіткнень, повідомляли, що російські війська увійшли до Суджі і там тривають бої. Цього самого дня секретар комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки полковник СБУ Роман Костенко заявив, що в Суджі тривають зіткнення, не підтвердивши, що ЗСУ покинули Суджу.

Увечері 12 березня головком ЗСУ Олександр Сирський поінформував, що в передмістях Суджі та районах навколо неї тривають активні бої. За його словами, росіяни, зазнаючи значних втрат, намагаються витіснити українські підрозділи з Курської області РФ і перенести їх на територію Сумської й Харківської областей. "Незважаючи на посилений тиск російсько-північнокорейської армії, будемо тримати оборону стільки, скільки це буде доцільно й необхідно", – зазначив головком ЗСУ.