"Ми все це будемо використовувати". Зеленський розповів про далекобійні можливості України

Україна використовуватиме далекобійні дрони, власні ракети "Нептун" й американські ATACMS, наголосив президент
Фото: EPA

Президент України Володимир Зеленський підтвердив далекобійні можливості України під час спільного брифінгу із прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен 19 листопада. Відео опублікував Офіс президента в YouTube.

Відповідаючи на запитання журналістки, чи удар по складу боєприпасів під Брянськом РФ 19 листопада Україна здійснила американською ракетою ATACMS, Зеленський не підтвердив цього, однак наголосив на майбутньому застосуванні далекобійної зброї, наданої союзниками.

"Вибачте, без зайвих деталей. В України є далекобійні можливості. В України є далекобійні дрони власного виробництва. У нас тепер є "довгий "Нептун", і не один. І тепер у нас є ATACMS. І ми все це будемо використовувати", – сказав Зеленський.

Контекст:

Із початку повномасштабної війни Україна нарощує виробництво власної зброї. За даними віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, понад 90% безпілотників, які використовують на полі бою, виробляють в Україні. Цьогоріч Україна планувала випустити 1 млн БПЛА, але може випускати 2 млн на рік, якщо буде фінансування, повідомив Федоров.

Серед інших досягнень України у сфері військово-промислового комплексу – виробництво нової ракети-дрона "Паляниця" (уперше її застосували в серпні цього року), успішні випробування першої української балістичної ракети.

27 серпня Зеленський повідомляв, що Україна успішно випробувала першу балістичну ракету власного виробництва. Жодних деталей щодо неї він не розкрив. Профільне видання Defense Express припустило, що може йтися про оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2" ("Сапсан"), який розробляли із середини 2000-х років.

18 листопада міністр оборони Рустем Умєров розповів, що Україна масштабувала серійне виробництво крилатих ракет Р-360 "Нептун" з удосконаленням "для ураження цілей на дальших відстанях". За його словами, уже виготовили перші 100 одиниць таких ракет.