Неїжпапа: Підводний човен необхідний для нас. Ми думаємо про це

Неїжпапа: Я хочу, щоб наша держава перейшла від рівня "держава біля моря" до "морської держави". А для цього потрібні потужні ВМС, які захищатимуть Україну в морі і її інтереси у Світовому океані
Фото: ВМС ЗС України / Facebook

Командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук, яке оприлюднили 6 липня, розповів, що хоче, щоб Україна стала морською державою.

"Я хочу, щоб наша держава стала морською державою. Перейти від рівня "держава біля моря" до "морської держави". А для цього в тому числі потрібні потужні ВМС, які захищатимуть Україну в морі та інтереси України у Світовому океані. Будуть вносити вклад у світову безпеку", – зазначив він і розповів про ВМС, які назвав "маленькими ЗСУ", оскільки у структурі ВМС є і спецпризначенці, й авіація, і піхота.

Неїжпапа зазначив, що ВМС відповідно до структури потрібні різні спроможності, зокрема кораблі, катери, безпілотники, літаки, пояснив, що йдеться також про морську піхоту, і згадав про підводний човен.

Коли журналістка перепитала, чи буде в України підводний човен, він сказав: "Ми думаємо про це".

"Він необхідний для нас – підводний човен. Ми не беремо [до уваги] великі підводні човни, для Чорного моря вони не потрібні, але підводні човни повинні бути у складі Військово-морських сил. Тому що зупинитися тільки біля Одеси – це значить не мати нічого. Ми повинні дивитися далі, ми повинні бути в Чорному морі й використовувати Чорне море вздовж усієї площини", – додав він.

Крейсер (під час розмови згадували про недобудований ракетний крейсер "Україна") Україні не потрібен, наголосив віцеадмірал.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський восени 2023 року заявляв, що в Чорному морі через росіян свобода мореплавства зазнала найбільшого удару із часів Другої світової війни. Але успішні дії української армії зі знищення флоту окупантів допомогли подолати цю загрозу. У квітні 2024-го він звертав увагу на результативність українських операцій у Чорному морі і називав їх позитивним моментом торішнього контрнаступу.

6 липня президент повідомив, що незабаром РНБО ухвалить морську стратегію України