Остін про ухвалення пакету законопроєктів із допомогою Україні: Це зробить Америку безпечнішою та врятує життя

Остін: Ми ніколи не маємо давати нашим друзям, нашим суперникам чи нашим ворогам приводу сумніватися в рішучості Америки
Фото: ЕРА

Ухвалення Палатою представників США пакету законопроєктів, до якого входить допомога Україні на суму майже $61 млрд, допоможе підвищити безпеку Сполучених Штатів. Про це 20 квітня заявив міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє пресслужба Пентагону.

"Я вітаю ухвалення найважливішого доповнення до закону про національну безпеку, яке допоможе міністерству оборони підтримати Україну й Ізраїль, зміцнити безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні й міцно стояти з нашими союзниками і партнерами по всьому світу... Цей закон є важливою інвестицією в майбутнє Америки, оскільки приблизно $50 млрд буде спрямовано безпосередньо на нашу оборонно-промислову базу і це створить робочі місця у більше ніж 30 штатах, водночас зміцнивши довгострокову безпеку США. Цей закон зробить Америку безпечнішою та врятує життя", – сказав Остін.

За його словами, без участі США проблеми по всьому світу лише посилюватимуться.

"Ми ще раз переконалися, що проблеми нашого часу лише посилюватимуться без сильного і стійкого лідерства США у просуванні наших головних інтересів безпеки. Світ усе ще спостерігає. Людські життя все ще стоять на кону. Довгострокова безпека Америки все ще перебуває під загрозою. Ми ніколи не маємо давати нашим друзям, нашим суперникам чи нашим ворогам приводу сумніватися в рішучості Америки", – резюмував Остін.

Контекст:

Законопроєкт H.R. 8035який передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні, 20 квітня підтримало 311 конгресменів (210 демократів і 101 республіканець). Президент США Джо Байден закликав Сенат США швидко передати йому на підпис документ, щоб він набув чинності.

Лідер більшості в Сенаті (Демократична партія) Чак Шумер повідомив, що пакет законопроєктів про іноземну допомогу, зокрема Україні, верхня палата Конгресу США розгляне 23 квітня.