Північнокорейські військові інженери допомагають РФ завдавати по Україні ударів балістичними ракетами – The Guardian
Північнокорейські військові інженери допомагають країні-агресору РФ націлювати на Україну балістичні ракети, повідомила The Guardian 10 жовтня, посилаючись на високопосадовців в Україні й Південній Кореї.
За інформацією співрозмовників ЗМІ, "десятки" громадян КНДР обслуговують пускові установки для ракет КN-23, якими РФ атакує Україну.
Окрім того, за даними українських і південнокорейських посадовців, північнокорейці були серед загиблих унаслідок українського ракетного удару по території поряд з окупованим Донецьком. Однак невідомо, це були військові інженери чи представники інших родів військ, пише ЗМІ.
The Guardian підкреслює, що іноземці й раніше воювали на боці РФ, але тільки як найманці. Якщо військові із КНДР дійсно перебувають на території України, це буде першим випадком, коли іноземний уряд скерував свої війська на підтримку РФ у війні.
Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон 8 жовтня заявив про ймовірність такого розгортання військ КНДР. Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, коментуючи цю заяву, повідомив, що КНДР уже скерувала свої війська в Україну.
"Уже направила. Я розповідав, що військові КНДР в обмежених кількостях, переважно інженерні, здійснюють нагляд за якістю й використанням пхеньянської зброї російською армією. Деякі вже загинули. Самі ж боєприпаси й балістичні ракети КN-23 переважно низької якості, про що ці військові рапортують Кіму", – написав він 8 жовтня.
Контекст:
4 жовтня українські ЗМІ писали, що біля тимчасово окупованого Донецька внаслідок ракетного удару 3 жовтня загинуло понад 20 військовослужбовців, зокрема шестеро офіцерів із КНДР, які прибули для консультацій із російськими військовими.
Генштаб ЗСУ повідомляв про ураження арсеналів у РФ, на яких зберігали, зокрема, і північнокорейські ракети (у Брянській і Тверській областях).
Співрозмовники The Guardian вважають, що участь у війні дає Північній Кореї шанс випробувати зброю, здобути бойовий досвід для своїх військ і зміцнити свої позиції як міжнародного союзника. Саме набуття досвіду й випробування зброї могли стати мотивацією для рішення лідера КНДР Кім Чен Ина скерувати війська на війну в Україні, сказав AFP професор Інституту далекосхідних досліджень в Сеулі Лім Иль Чхоль.