Полковник СБУ Костенко розповів, як населення РФ зустрічає українських військових G

Операцію ЗСУ в Курській області РФ розпочали на початку серпня
Фото: EPA

Жителі Курської області країни-агресора Росії зустрічали українську армію зовсім не так, як це робили українці 2022 року, коли РФ почала повномасштабне вторгнення. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив український нардеп від "Голосу", секретар комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки полковник СБУ Роман Костенко, який зараз захищає Україну.

"Якщо порівнювати російське населення й українських людей, коли у 2022 році Росія вторглася на нашу територію, мабуть, усі наші глядачі пам'ятають, як об'єдналася нація в більшості своїй, коли зникли (я зі своєї точки зору бачив) політичні партії, якісь там різності віросповідань. Усе зникло, лишилося тільки одне – бажання битися за Україну, коли всі робили "коктейлі Молотова", усі будували блокпости, усі записувалися в територіальну оборону, – це було масово", – сказав він.

Нардеп зазначив, що тоді Україна була в гіршій ситуації, ніж зараз Росія, бо загроза для РФ є лише в Курській області, а для українців загроза була ширшою.

"[Натомість] у Росії частина втекла, частина залишилася й дійсно зустрічає українську армію. Звичайно, це не загальна статистика, але в цілому, щоб хтось виходив проти української техніки з голими руками, як це було проти російської; щоб хтось там робив "коктейлі Молотова" або просто поганими словами звертався до наших воїнів, – я такого не бачив, не знаю й не чув такого", – підкреслив Костенко.

Він розповів про випадки, коли росіяни їхали у прикордонні з Україною села, де жили переважно російські прикордонники й митники, так звана еліта місцева, і втілювали лозунг "грабуй награбоване".

Контекст:

6 серпня почався наступ ЗСУ в Курській області РФ, у регіоні тривають бої. За словами президента України Володимира Зеленського, створення українською армією буферної зони в російському регіоні є одним із завдань сил оборони.

Пізніше він сказав, що не озвучуватиме всіх цілей операції в Курській області, але кілька назвав: поповнення обмінного фонду; превентивний удар, щоб не допустити захоплення окупантами частини Сумської області; демонстрація росіянам, що для нелегітимного президента РФ Володимира Путіна важливіша окупація України, ніж захист населення в самій Росії.

Станом на 27 серпня, за даними ЗСУ, Україна контролювала на цьому напрямку 1294 км&³2; території, ідеться про 100 населених пунктів. Після цього були нові повідомлення про просування сил оборони в Курській області.

В опублікованому 3 вересня інтерв'ю NBC News Зеленський заявив, що Україна планує безстроково утримувати контрольовані території Курської області РФ, щоб змусити нелегітимного російського президента Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.