Президент Чехії підтвердив, що союзники зібрали потрібну суму на закупівлю 800 тис. артилерійських снарядів для України
Чехія зібрала кошти, необхідні для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів на допомогу Україні для захисту від російської агресії. Про це президент країни Петр Павел заявив 7 березня, повідомляють Ceske Noviny.
Раніше про те, що необхідні гроші знайшли, з посиланням на джерела писали ЗМІ. Bloomberg поінформувало, що план Чехії підтримали Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада і Франція.
За словами Павела, до чеської ініціативи приєдналося вже 18 країн.
"Станом на сьогоднішній ранок ми зібрали загальну суму для закупівлі всіх боєприпасів, тобто 800 тис. штук", – оголосив президент.
Наступним кроком, за його словами, стане укладення меморандуму з урядом Чехії. Потім із чеського боку всім країнам-постачальникам буде надіслано інформацію про графік виконання замовлення, проінформував Павел.
Відповідаючи на запитання журналістів, він не став називати суми, отримані від окремих держав. Говорячи про строки постачання боєприпасів Україні, президент додав, що вони залежатимуть від "майстерності наших компаній і міністерства оборони".
Контекст:
17 лютого Павел на Українському ланчі під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив, що Чехія разом із партнерами шукає артилерійські боєприпаси, щоб передати їх Україні для боротьби з російською агресією. Він уточнив, що його країна знайшла спосіб закупити 500 тис. снарядів калібру 155 мм і 300 тис. снарядів калібру 122 мм.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на засіданні Ради ЄС із питань закордонних справ у Брюсселі 19 лютого закликав союзників надати фінансові ресурси для якнайшвидшого придбання 800 тис. снарядів.
28 лютого прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повідомив про участь країни в ініціативі Чехії щодо закупівлі снарядів. Нідерланди виділять €100 млн. Того ж дня бельгійський прем'єр Александер де Кроо написав у соцмережі Х, що його країна профінансує чеську ініціативу на €200 млн.
5 березня про приєднання до ініціативи повідомив президент Франції Еммануель Макрон. Він вказав, що "це може бути двостороння мобілізація, співпраця із третіми сторонами, двостороннє фінансування, а також європейське фінансування з Європейського фонду миру, яке можна частково мобілізувати для цієї ініціативи".
6 березня офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт повідомив, що ФРН приєднається до ініціативи щодо закупівлі 800 тис. боєприпасів для України за межами Євросоюзу.