"Реалії такі, що потрібно захищатися і протигазами". Російська армія стала вдвічі частіше скидати хімічні боєприпаси з дронів, повідомили у ЗСУ

Для протидії російським хімічним атакам із дронів доводиться використовувати не лише РЕБ, але й протигази, як у війнах минулого століття, кажуть у ЗСУ
Фото: pixabay.com (ілюстративне)

Російські окупанти стали частіше скидати боєприпаси з хімічними речовинами на українські позиції. Про це 13 березня розповів начальник відділу зв'язків із громадськістю оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону, повідомило LIGA.net.

Лиховій зазначив, що практику використання боєприпасів із хімічною речовиною з боку противника фіксують щодня.

"За вчорашню добу зафіксовано п'ять скидів боєприпасів із хімічною речовиною сльозогінно-задушливої дії. Загальна кількість таких скидів постійно зростає. Проти минулого місяця їх застосування зросло майже удвічі", – сказав він.

За словами військового, щоб протидіяти дронам, із яких скидають хімічні боєприпаси, потрібні, зокрема, засоби радіоелектронної боротьби.

"Протигази здавалися рудиментами Першої світової війни, але, на жаль, у нашої війни XXI століття реалії такі, що потрібно захищатися й ними також", – зазначив він.

Контекст:

Окупанти у війні проти України застосовують хімічну зброю на різних напрямках.

Наприкінці лютого ЗСУ повідомили, що російські війська масово скидають із безпілотників гранати з отруйними речовинами на новопавлівському напрямку.

За даними командування Сил підтримки ЗСУ станом на 4 березня, з початку повномасштабної війни РФ здійснила 1068 хімічних атак на Україну, з них лише за лютий 2024 року – 250 випадків.