Росія атакувала енергооб'єкти у восьми областях України

Енергетики подекуди відновили живлення
Фото: depositphotos.com

Військові армії країни-агресора РФ протягом доби атакували енергетичні об'єкти у восьми областях України. Про це 18 вересня повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Під ворожі обстріли потрапила цивільна енергетична інфраструктура у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській і Херсонській областях, уточнили в міністерстві.

У Полтавській області під час повітряної тривоги вимикалася повітряна лінія. Під час огляду енергетики виявили сліди низової пожежі, спричиненої обстрілом.

У Київській області під час тривоги були знеструмлення побутових споживачів. Живлення вже відновили.

У Сумській області внаслідок обстрілу підстанції виникло загоряння. Згодом його ліквідували.

У Донецькій області, за даними Міненерго, унаслідок бойових дій було знеструмлено підстанції, побутових споживачів та шахту. На момент інциденту в шахті перебувало 89 працівників, їх вивели на поверхню. Живлення частково відновлено.

Уночі росіяни намагалися атакувати Україну двома авіаракетами й 53 ударними безпілотниками, повідомляли в Повітряних силах ЗСУ.

Контекст:

Російські окупанти цієї весни посилили повітряні атаки на енергосистему України. Із травня до 30 липня в Україні були масштабні вимкнення світла.

4 червня в уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ. 26 липня в "Укренерго" інформували, що "є всі причини очікувати, що найскладніший період літа вже позаду", ситуація в енергосистемі "дійсно покращилася". Енергетики зазначали, що без вимкнень можна обійтися приблизно до середини жовтня, якщо не буде нових атак на об'єкти енергетики чи аномальної спеки. У серпні через спеку знову застосовували графіки вимкнень.

23 серпня, коли спека почала спадати, "Укренерго" оголосила, що Україна відновить експорт електроенергії в Європу через профіцит потужності в енергосистемі, проте вже 26 серпня росіяни знову атакували українську енергосистему, що призвело до екстрених вимкнень.