Росія перекинула в Курську область приблизно 8 тис. північнокорейських військових – Блінкен

Блінкен дав брифінг із міністром оборони США і двома міністрами з Південної Кореї, який, зокрема, присвятили перекиданню північнокорейських військ на війну РФ проти України
Фото: U.S. Department of State / Flickr

Країна-агресор Росія перекинула в Курську область приблизно 8 тис. військових із КНДР. Про це 31 жовтня заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром оборони США, а також міністром закордонних справ і міністром оборони Південної Кореї, її транслював канал Держдепартаменту.

"Ми поки не бачили, щоб ці війська брали участь у бойових діях проти українських сил, але ми очікуємо, що це відбудеться найближчими днями", – сказав Блінкен.

Загалом, за оцінкою США, у РФ зараз перебуває приблизно 10 тис. північнокорейських військових. Дипломат розповів, що росіяни навчають їх використання артилерії, безпілотників і базових піхотних операцій, включно з розчищенням траншей. За словами Блінкена, це свідчить про "твердий намір" Росії використовувати ці сили в операціях на передовій.

Держсекретар США наголосив, що якщо військові з КНДР візьмуть участь у бойових діях або забезпеченні бойових операцій російських окупантів, вони автоматично стають легальними воєнними цілями.

"Одна із причин, чому Росія використовує ці війська, – це те, що вона в розпачі. [Нелегітимний президент РФ Володимир] Путін кидав усе більше й більше росіян у м'ясорубку, яку він улаштував в Україні. Тепер він узявся за північнокорейські війська, і це очевидний знак слабкості", – сказав Блінкен.

Він додав, що це перший випадок за 100 років, коли Росія кличе на свою землю іноземні війська.

Блінкен розповів, що США й Південна Корея обговорили "низку варіантів відповіді" на втягування північнокорейських військових у війну.

"Ми тісно координуємо дії із союзниками й партнерами, особливо з нашими європейськими партнерами. Ми й надалі надаватимемо допомогу Україні у сфері безпеки. США оголосять більше найближчими днями, – сказав Блінкен. – Те, що ми бачимо, підкреслює неподільність безпеки між індо-тихоокеанським і євроатлантичним театрами воєнних дій. Це стає все очевиднішим й очевиднішим для всіх наших союзників і партнерів як у Європі, так і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це знаходить відображення у зростанні партнерства Південної Кореї з НАТО, а також у її підтримці України. Вона надає генератори, гуманітарну допомогу, й ми обговорювали, що ще Республіка Корея може зробити в майбутньому".

Контекст:

Перші повідомлення про залучення військ КНДР до участі у війні на боці країни-агресора з'явилися на початку жовтня 2024 року. Пізніше цю інформацію підтвердили представники української та південнокорейської розвідок. 14 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про вступ Північної Кореї у війну на боці РФ.

ЗМІ писали, що військові інженери з КНДР уже допомагають РФ завдавати ударів балістичними ракетами по Україні. Пізніше стало відомо, що КНДР перекидає своїх військових на полігони на Далекому Сході в РФ, там вони проходять навчання. За даними української розвідки, приблизно 3 тис. північнокорейських військовослужбовців уже перебувають на полігонах "у безпосередній близькості до зони бойових дій", загальна кількість контингенту найближчим часом зросте до 12 тис. військових.

23 жовтня, за даними ГУР МО, перші військовослужбовці з КНДР прибули на фронт – їх зафіксували в Курській області РФ. 30 жовтня Financial Times із посиланням на високопосадовців української розвідки повідомила, що приблизно 3 тис. північнокорейських військових розміщуються за 50 км від кордону з Україною. За даними CNN, невелика кількість цих військовослужбовців уже і в Україні.

У Кремлі 21 жовтня не підтвердили й не спростували перекидання північнокорейських військових у РФ. Представник КНДР в ООН 22 жовтня назвав "стереотипними чутками" ці повідомлення, але Пентагон наступного дня заявив, що є докази присутності північнокорейських військ у РФ. Президент США Джо Байден сказав, що Україна має завдати удару у відповідь, якщо війська КНДР перетнуть її кордон.