​​СБУ повідомила про підозру 26 співробітників "МВС РФ" в окупованій частині Херсонської області. За даними слідства, вони займаються репресіями й катуванням

СБУ заочно повідомила фігурантів про підозру за низкою статей Кримінального кодексу
Фото: depositphotos.com

СБУ і Нацполіція України зібрали доказову базу ще на 26 колаборантів, які вступили в незаконно створене російськими окупантами "управління МВС РФ Херсонської області" й зараз "працюють" у тимчасово окупованій частині регіону. Про це повідомив 3 квітня пресцентр СБУ. 

За даними слідства, у лавах псевдоустанови їх долучили до складу злочинної організації під назвою "відділ міністерства внутрішніх справ Росії "Каховський". 

Там шестеро фігурантів обійняли "керівні посади". Інших призначили в підрозділи "слідства, карного розшуку, кадрового забезпечення і чергової частини".

"Перебуваючи в лавах окупаційного органу, колаборанти беруть участь у масових репресіях проти місцевих жителів, щоб зламати їхній спротив агресору", – підкреслили в СБУ.

Зокрема, за даними слідства, фігуранти під керівництвом ФСБ намагалися розганяти проукраїнські зібрання жителів Каховки. Під час таких "рейдів" окупанти викрадали людей та ув’язнювали їх у російські катівні на лівобережжі Херсонської області. У катівнях потерпілим завдавали жорстоких тортур, сподіваючись схилити їх до співпраці з окупантами.

"Також зловмисники вдиралися до помешкань українських патріотів і під виглядом "обшуків" викрадали приватне майно громадян, у тому числі гроші й автомобілі. Крім цього, колаборантів залучали до охорони "виборчкомів" під час фейкових плебісцитів у тимчасово захопленій частині регіону", – ідеться в повідомленні.

СБУ і Національна поліція задокументували діяльність фігурантів, установили основні місця їхнього перебування й заочно повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27 та ч. 5, ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинена за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів або заволодіння ними через шахрайство або зловживання службовим становищем);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 186 (грабіж);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом).

"Наразі тривають комплексні заходи для притягнення кожного колаборанта до відповідальності за злочини проти українських громадян. Кожного з них буде знайдено й покарано", – додали у спецслужбі. 

Контекст:

Російські окупанти захопили Херсон і практично всю Херсонську область у лютому – березні 2022 року.

У листопаді сили оборони України звільнили від російських окупантів правобережну частину Херсонської області разом з обласним центром. Лівобережна частина залишається під окупацією.