СБУ за останні два місяці знищила нафтопереробні потужності РФ, які забезпечували 55% експортного виторгу країни-агресора

Від початку року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії
Фото: autobelgorod / "ВКонтакте"

Служба безпеки України за останні два місяці завдала суттєвих ударів по нафтопереробних потужностях Росії, які приносили в бюджет країни 55% валютного виторгу. Про це на першому щорічному "Саміті Свободи США – Україна" у Вашингтоні, співорганізатором якого є Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (NAUDI), заявив один із керівників Центру спеціальних операцій "Альфа" СБУ, передає кореспондентка "Еспресо" зі столиці США.

"За останні два місяці уражено, зокрема, багато нафтопереробних потужностей РФ, завдяки чому ми на третину скоротили експорт нафтопродуктів, а це є 55% ворожого військового бюджету. Це валютна виручка від експорту нафтопродуктів", – повідомив спікер спецслужби, ім'я якого приховали з міркувань безпеки.

Центр спеціальних операцій СБУ активно застосовує дрони для знищення російської техніки й живої сили противника, зазначив він. За словами керівника, вдалося ліквідувати сучасні російські танки Т-90 і T-90M, вартість яких перевищує $5 млн за одиницю.

"Центр спеціальних операцій "Альфа" активно використовує дрони для ураження російської техніки й живої сили. Протягом 2023 року було ліквідовано понад 500 російських танків", – зауважив спецпризначенець.

Він також наголосив, що таких результатів досяг досить невеликий спецпідрозділ і такі цифри є дуже великими для такої кількості особового складу.

Контекст:

Від початку року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії – нафтопереробні заводи, нафтобази й газові термінали. Атаки зафіксували в багатьох регіонах. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ й військова розвідка України. Україна атакує об'єкти на території країни-агресора із використанням вітчизняних безпілотних систем.

Через українські атаки на російські об’єкти нафтоперероблення, як зазначило The Moscow Times, станом на березень у Росії експорт бензину впав на 37%, дизельного пального – на 23%. Російська влада заявила, що проблем із постачанням на внутрішній ринок немає, але з 1 березня експорт бензину заборонили на пів року.

У НАТО, за даними Reuters, заявили 4 квітня, що удари дронів могли вивести з ладу понад 15% потужностей російських НПЗ.