США залучені й до розвідки, й до виробництва безпілотників – командувач Сил безпілотних систем ЗСУ
США беруть участь у виробництві українських безпілотних літальних апаратів і його супроводі. У цьому вони є одним зі стратегічних партнерів України, розповів командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Вадим Сухаревський на пресконференції 11 червня, його цитує "Інтерфакс-Україна".
"Так, вони задіяні в багатьох моментах, починаючи від розвідки та завершуючи виробництвом і супроводом цього виробництва", – сказав він.
Сухаревський вказав на продуктивну роботу із союзниками, яка, за його словами, є одним із найважливіших елементів.
"Ми шукаємо стабільні джерела постачання запчастин, засобів. Чітко розуміємо, що не все виробляє Україна й що нам необхідно використовувати іноземні елементи, ті ж тепловізійні камери, магніти до роторів у двигунах", – розповів він.
За його словами, із Францією, наприклад, триває співпраця у плані модернізації тих дронів, які вони планували передати Україні. Також співпраця триває з Норвегією, Іспанією, Канадою, Південною Кореєю, зокрема й на рівні командування Сил безпілотних систем.
Контекст:
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході і які передали західні партнери.
У липні 2023 року віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах програми "Армія дронів".
Президент України Володимир Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів.
6 лютого Зеленський доручив створити в українських силах оборони окремий рід військ – Сили безпілотних систем. 10 червня Сухаревського призначили їх командувачем.