"Циркон" може стати проблемою для української ППО – британська розвідка
Для запуску гіперзвукових ракет "Циркон" по Україні Росія може використати маневровий пусковий комплекс, що може створити проблему для української системи ППО. Про це міністерство оборони Великобританії повідомило в Х 13 лютого з посиланням на зведення військової розвідки.
Як зазначено у зведенні, згідно з аналізом, проведеним Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, Росія вперше застосувала гіперзвукову ракету "Циркон" під час атаки на Україну 7 лютого.
Водночас, за даними британської розвідки, у Чорному морі немає суден, які б могли нести ракети, що спричиняє запитання про метод запуску.
"Імовірно, для цієї мети було адаптовано російську наземну систему берегової оборони К-300 (за російською класифікацією – "Бастіон". – "ГОРДОН"). Якщо її використання підтвердять, це стане серйозною проблемою для української ППО через її швидкість і маневровість" – ідеться в повідомленні.
У міноборони Великобританії вважають, що Москва "випробовує нову дієву систему озброєння в умовах реального конфлікту, щоб продемонструвати її спроможності".
Контекст:
Уламки ракети ЗМ22 "Циркон", яку у РФ називають гіперзвуковою, виявили 7 лютого у Дніпровському районі Києва, писав Defense Express. На знімках уламків, які поширюють у мережі, видно маркування ЗМ22 – саме таке, як у "Цирконів". Видання припускало, що ракету підбили, але у зведенні командування Повітряних сил ЗСУ цей тип ракет не фігурував.
Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ) також зробив висновок, що для удару по Києву 7 лютого російські окупанти використали свою нову гіперзвукову ракету "Циркон", повідомив 12 лютого український воєнний журналіст, кореспондент "1+1" Андрій Цаплієнко.
Розробник "Цирконів" – ракетно-конструкторське бюро "Научно-производственное объединение машиностроения" в Реутові. Розробник стверджує, що максимальна швидкість ракети сягає 10 тис. км/год на висоті 20 км. Максимальною дальністю "Циркона" заявлено 1 тис. км. Маса бойової частини – 300–400 кг, довжина – 8–10 м, дальність польоту – приблизно 1 тис. км.
"Цирконами", за даними росЗМІ, озброєно фрегат "Адмирал Горшков", також носієм цих ракет є підводний човен К-560 "Северодвинск" (проєкт 885 "Ясень"), додає Defense Express. Український ЗМІ зазначає, що обидва носії розміщуються поза межами дальності польоту "Циркона" і не змогли б запустити ракети по Україні, тому, припускає видання, для запуску "Циркона" могли використати адаптований комплекс "Бастіон" або береговий ракетний комплекс "Утьос" (відомий як "Об'єкт-100") в окупованому Криму.