Україна, ймовірно, вдарила трьома ATACMS по окупантах у Луганській області – "Мілітарний"
ЗСУ могли завдати удару балістичними ракетами ATACMS по скупченню окупантів на тимчасово окупованій території Луганської області, пише 1 травня український військовий портал "Мілітарний", аналізуючи дані OSINT-аналітиків.
Зняте з розвідувального дрона відео ударів опублікував 1 травня в Х, зокрема, OSINT-аналітик, який пише під ніком JB Schneider. Він зазначив, що те, що відбувається, схоже на український удар ATACMS. Автор поста зазначає, що починаючи з позначки 3.50 (ролик триває понад 6 хв.), на відео помітні три влучання.
Як повідомила в Telegram OSINT-спільнота "Кіберборошно", геолокувавши координати прильотів, удару було завдано в районі села Рогове на тимчасово окупованій території Луганської області. Це приблизно за 78 км від лінії бойового зіткнення, підрахував "Мілітарний".
За оцінкою "Мілітарного", площа ураження на відео й кількість вражаючих елементів, яку можна оцінити за кількістю вибухів, значно більша, ніж у боєприпасу GMLRS (який, теоретично, теж міг би долетіти до цієї локації), тому, ймовірно, удару було завдано балістичними ракетами ATACMS американського виробництва.
Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко пише в Telegram, що удару було завдано по полігону, загинуло щонайменше 116 окупантів. Він не пояснив, з яких джерел взято цю інформацію.
Інформагентство УНІАН у Telegram оцінює кількість ліквідованих росіян у понад 100 осіб, також не пояснюючи походження цієї інформації.
Українські військові на момент публікації новини не коментували інформації про ймовірний удар по Луганській області і тип застосованого озброєння.
Контекст:
Україна у війні проти країни-агресора застосовує далекобійне озброєння, яке передали їй західні партнери, зокрема ракети ATACMS, Storm Shadow і SCALP.
США розпочали постачання в Україну ракет ATACMS середньої дальності (летять приблизно на 160 км) у 2023 році. Водночас у Києві закликали Вашингтон надати ATACMS дальністю приблизно 300 км, але США відмовлялися.
У лютому 2024 року президент США Джо Байден доручив передати Україні далекобійні ракети ATACMS для використання на своїй території, їх почали постачати в березні, повідомили в Білому домі. За даними ЗМІ, США схвалили передання Україні понад 100 далекобійних ATACMS. За однією з версій, українські військові застосували такі ракети для удару по російському аеродрому в Джанкої в окупованому Криму.