Україна передала США список цілей у Росії для ударів ATACMS – Умєров

Умєров 30 серпня провів зустріч із главою Пентагону
Фото: Оксана Маркарова / Facebook

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив в інтерв'ю CNN, що на зустрічах із високопосадовцями у Вашингтоні 30 серпня надав список цілей на території країни-агресора Росії, які ЗСУ хочуть атакувати американською далекобійною зброєю.

Він висловив сподівання, що у Вашингтоні почули, який потенціал потрібен Україні для захисту громадян від російського терору.

США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS й артилерією (ідеться про прикордоння в районі північних областей України), але не ракетами ATACMS, повідомляли в Білому домі.

Американський чиновник, який не назвався, розповів CNN, що Україна використала свої запаси ракет ATACMS для ураження важливих російських об'єктів у тимчасово окупованому Криму, зокрема ППО, складів боєприпасів і аеродромів.

Водночас Умєров зазначив, що Україна наполягає на знятті обмежень на використання ATACMS для захисту цивільних осіб та інфраструктури від російських авіаударів.

Міністр додав, що мета України – не дати змоги російській авіації наближатися до кордонів і бомбардувати міста.

23 серпня радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі повідомляв, що США продовжують переговори з Україною щодо можливого зняття обмежень на далекобійні удари по Росії.

Контекст:

ЗМІ інформували 26 серпня, що Умєров і глава ОП Андрій Єрмак готуються презентувати Білому дому список цілей на території країни-агресора Росії, по яких Україна могла б ударити американською далекобійною зброєю. Україна використає цей список як останню спробу переконати Вашингтон зняти обмеження, наголосило Politico.

30 серпня Єрмак і Умєров провели зустріч у Пентагоні з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Вони обговорили, зокрема, цілі і плани України у війні проти РФ.

Також Єрмак і Умєров провели у Вашингтоні зустріч із радниками з питань нацбезпеки США, Великобританії, Німеччини і Франції.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення" проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак керованими авіабомбами.