Українські політики попереджають Захід про дефіцит ракет для ППО, незабаром Україна зможе збивати лише одну ракету із п'яти – The Washington Post

ППО України складається з різних систем
Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces / Facebook

У сил протиповітряної оборони України закінчуються ракети, якими вона може протистояти російським ударам. Про це з посиланням на неназваних представників України (зокрема деякого "старшого радника" президента України Володимира Зеленського) і посадовців Заходу написало видання The Washington Post 15 березня.

Згідно зі свіжими прогнозами, уже до кінця березня деяким системам ППО України вже бракуватиме боєприпасів, і якщо російські атаки триватимуть, українці зможуть збивати лише одну ракету із п'яти, хоча зараз вони намагаються збивати чотири ракети із п'яти, ідеться в матеріалі.

Брак боєприпасів для ППО "суттєво вплине" на життя в українських містах, де звикли до досить ефективної роботи протиповітряної оборони, вважають автори.

За даними The Washington Post, на цьому "похмурому тлі" адміністрація президента США Джо Байдена закликає Київ посилити свою оборону і "чинити тиск на російські військові активи у Криму і на Чорному морі".

"Старший радник Зеленського" вважає, що Росія з високою ймовірністю зможе захопити нові території України до літа без нової допомоги з боку США, пише видання.

Журналісти звертають увагу, що ускладнення ситуації в Україні спонукало посадовців "у Вашингтоні та по всій Європі" переглянути, на який ризик щодо власної безпеки вони готові піти, і далі допомагаючи Україні. Вони, зокрема, нагадали про спільну закупівлю з ініціативи Чехії артилерійських боєприпасів для України, а також про заяву Данії, що вона передасть Україні свою артилерію.

Контекст:

Лише з 1-го до 30 січня Росія випустила по містах України понад 330 ракет різних типів і приблизно 600 ударних безпілотників, заявляв президент України Володимир Зеленський. Після цього були нові атаки.

Українські військові використовують різні системи ППО, зокрема радянського зразка й новішу, західну техніку. Боєприпаси для них надають країни Заходу як військову допомогу.