Зеленський розповів Шольцу про атаки РФ і подякував за зміцнення ППО. Канцлер ФРН запевнив у підтримці України

Зеленський і Шольц обговорили результати конференції з підтримки України в Парижі
Фото: president.gov.ua (архів)

Канцлер ФРН Олаф Шольц 14 березня провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляють на сайті німецького уряду.

Зазначають, що вони обговорили політичну, військову й гуманітарну ситуацію в Україні.

Зеленський поінформував Шольца про наслідки нещодавніх російських атак і подякував уряду Німеччини за військову підтримку, зокрема за зміцнення ППО України.

"Ми непохитно стоїмо на боці України, як я наголосив президенту Зеленському вчергове в телефонній розмові. Ми й далі підтримуватимемо Україну в тісній координації з нашими міжнародними партнерами. Стільки, скільки буде потрібно", – написав Шольц в Х.

Як вказали в уряді ФРН, Шольц і Зеленський домовилися "продовжувати конструктивний діалог, зокрема для глобальної підтримки мирного врегулювання".

Зеленський повідомив в Х, що під час розмови скоординував позиції із Шольцом напередодні його зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні 15 березня.

"Обмінялися думками щодо результатів конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого і скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів "Веймарського трикутника", – наголосив Зеленський. – Обговорили організацію конференції з відновлення України (URC 2024) у Берліні в червні. Відзначив участь представника Німеччини в підготовці Глобального саміту миру".

Крім того, як розповів Зеленський, вони із Шольцом обговорили розвиток оборонної співпраці як на рівні держав, так і на рівні представників оборонно-промислового комплексу, і локалізацію оборонного виробництва в Україні.

"Передав пріоритетні потреби українських захисників у бронетехніці, артилерії та ППО. Також дякую Німеччині за приєднання до зусиль Чеської Республіки щодо закупівлі артилерійських снарядів для України", – додав президент.

Зеленський також привітав затвердження Єврокомісією проєкту переговорних рамок.

"Україна завершила виконання всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Європейською комісією в пакеті розширення, що є підставою для схвалення переговорної рамки. Тепер крок за державами-членами. Якнайшвидша реакція партнерів продемонструє відданість курсу на вступ України до ЄС", – резюмував глава держави за підсумками розмови із Шольцом.

Контекст:

26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів Макрон заявив, що не відкидає скерування західних військ в Україну. "Ми зробимо все необхідне, щоб [країна-агресор] Росія не змогла виграти цю війну", – наголосив він.

Водночас, за словами Шольца, "зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде".

5 березня Макрон закликав союзників "не бути боягузами" в питанні підтримки України. Як вказав президент Франції, союзники в Європі "мають відповідати викликам історії та виявляти необхідну мужність".

13 березня в Бундестазі Шольц знову відмовився передати Україні далекобійні ракети TAURUS, про які неодноразово просив Київ.

ЗМІ повідомляли, що 15 березня в Берліні Макрон зустрінеться зі Шольцом і Туском, щоб усунути розбіжності щодо України.