Український прикордонник, якого окупанти утримували 21 місяць: У полоні давали читати книги про Леніна, крутили пісні Газманова, включали Соловйова – можна було з глузду з'їхати з його оповідань
Прикордонник Олександр Зарва у російському полоні, де він пробув 21 місяць, був змушений постійно слухати пропаганду окупантів. Про це він розповів в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"У вас же ні телебачення, ні інтернету… Чим ви займалися цілий день?" – запитав Гордон.
Прикордонник відповів, що тюремники давали книжки, але він їх не читав.
"Про [російського революціонера Володимира] Леніна, церковна книжка була про Сергія Радонезького. Я про нього прочитав, бо віруючий. Те, що вони розповідали, мені взагалі нецікаво було. Їхні книжки мені нецікаво було читати. І їхні пісні, які вони вмикали по громкоговорітєлю: [Олег] Газманов, "Любе". Приблизно 130 пісень бамкало цілий день. І в СІЗО вмикали по радіо "Соловьев Live". Можна було з ума зійти. [Пропагандист Володимир] Соловйов розказував, що вони не можуть форсувати Дніпро, бо глибина сягає 5 тис. метрів. Маріанська западина у Дніпрі, чи що? Люди взагалі не розуміють, що говорять", – розповів Зарва.
Журналіст пожартував, що він "сидів із Газмановим".
"Так, із Газмановим і "Любе". Різні пісні. І воєнні… "Катюша" – чого там тільки не грало!" – відповів військовий.
Контекст:
Зарва народився у Хмельницькому. Закінчив там Університет економіки і підприємництва. Працював на підприємстві "Новатор".
Із 2015 року служить у Державній прикордонній службі.
Брав участь в антитерористичній операції / операції Об'єднаних сил на сході України. На момент повномасштабного вторгнення Росії служив у Лисичанську Луганської області. 2022 року воював у Луганській і Харківській областях. Потрапив у полон у квітні 2022-го поблизу Борової Харківської області – автомобіль, у якому їхав Зарва, розстріляли російські окупанти. Зарва тоді дістав поранення. Його тривалий час вважали зниклим безвісти, повідомили в Луганському прикордонному загоні. Зарву звільнили на початку січня 2024 року в межах обміну полоненими.