"Українських ракет буде більше". Ставка верховного головнокомандувача спрямувала додаткове фінансування на ракетну програму

Зеленський обговорював на засіданні ставки ситуацію на фронті
Фото: president.gov.ua

6 серпня президент України Володимир Зеленський провів засідання ставки верховного головнокомандувача, де обговорювали, зокрема, вітчизняну ракетну програму. Про це глава держави повідомив у Telegram.

"Провів ставку. [...] Питання номер два – власні дрони й ракети. Потреба сил оборони до кінця року й динаміка виробництва. Доповіді міністра оборони Рустема Умєрова, віцепрем’єра з інновацій Михайла Федорова й міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна", – написав Зеленський.

Він зазначив, що на засіданні ставки вирішили спрямувати на ракетну програму України додаткове фінансування.

"Ракет власного виробництва буде більше", – заявив Зеленський.

За його словами, на засіданні ставки також обговорили ситуацію на фронті та прогнози розвідок щодо розвитку ситуації й найближчих цілей російських військ, а також заслухали доповідь Умєрова "щодо насичення зброєю й технікою додаткових бригад" сил оборони.

"Активно працюємо з партнерами", – підкреслив президент.

Ракетній програмі було присвячене й попереднє засідання ставки, яке відбулося 23 липня.

Контекст:

23 липня Зеленський заявляв, що Україна розвиває власну ракетну програму й наближається до можливості уражати російські цілі власними ракетами.

Програма розвивається на тлі заборони використовувати далекобійну техніку західного зразка по цілях на території країни-агресора Росії.

Україна після початку російського вторгнення почала отримувати зброю й боєприпаси від західних партнерів. Однією з умов отримання важких озброєнь було зобов'язання не застосовувати їх для ударів по території РФ.

У травні 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Представники низки країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді, Великобританії.

Після повторного наступу російських окупаційних сил на харківському напрямку США дозволили Україні бити по прикордонних районах боєприпасами GMLRS і артилерією, але не далекобійними ракетами ATACMS.

Українська влада, зі свого боку, просить партнерів зняти будь-які обмеження на використання озброєнь, які надали західні країни.