В Україні стурбовані перебігом мобілізації, але Росія стикається з аналогічними проблемами – Скібіцький

Скібіцький зазначає, що частина українських проблем, пов'язаних із мобілізацією, ідентична тим, яких зазнає армія окупантів
Фото: Media Center Ukraine / Facebook

Ситуація з мобілізацією в Україні 2024 року покращилася, але її ще не можна назвати задовільною. Про це представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявив в інтерв'ю The Economist, яке опублікували 2 травня.

Видання пише, що процес мобілізації населення в Україні "був утруднений через політичні чвари й нерішучість у Києві" і значною мірою застопорився після того, як президент України Володимир Зеленський у 2023 році звільнив голів військкоматів, а потім Верховній Раді знадобилися місяці, щоб ухвалити новий закон про мобілізацію. 

Скібіцький, за словами The Economist, "не хоче оголошувати про припинення надзвичайної ситуації" з мобілізацією. Зазначають, що українські чиновники стурбовані тим, що наступна хвиля мобілізованих новобранців призведе до появи у складі ЗСУ невмотивованих військовослужбовців із низьким моральним духом.

"Єдиним рятівним моментом", за словами представника ГУР, є те, що Росія стикається з аналогічними проблемами і її армія дуже сильно відрізняється від тих професійних частин, які розпочинали бойові дії в Україні, а частина мобілізованих окупантів ще не була на фронті, й Росія тільки має в майбутньому кинути їх у бій.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

6 травня Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і загальну мобілізацію ще на 90 діб починаючи із 14 травня. За ці законопроєкти Рада поки не голосувала.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набуде чинності 18 травня. Закон має допомогти мобілізувати більше людей в армію, а норми про демобілізацію з нього з ініціативи головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського вилучили й пообіцяли пізніше ухвалити окремим законом.

Окрім того, президент України Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію із 27 до 25 років.