"Вдалося практично все перевиконати". У Міноборони розкрили деталі виробництва української зброї
Україна проводить потужну роботу з розроблення й випробовування далекобійної зброї. Про це розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 23 жовтня.
За його словами, команди різних міністерств, відомств, наукових установ і підприємств працюють над низкою важливих проєктів у цій сфері.
"На сьогодні йде напрацювання багатьох розробок, проводиться їхнє випробування, більшість розробок є вдалими. Деталі – яка саме далекобійна зброя, її назва – це закрита інформація", – сказав він. Гаврилюк додав, що йдеться, зокрема, про ракети різних видів.
Також він розповів, що українське виробництво зробило дуже вагомий крок у створенні безпілотних систем, особливо це стосується безпілотної авіації, ближньої й дальньої дії. Також великий крок цьогоріч зроблено в напрямі розвитку наземних роботизованих комплексів і надводних комплексів, сказав представник Міноборони. Загалом за дев'ять місяців 2024 року кодифікували й допустили до експлуатації в силах оборони понад 900 нових зразків озброєння й військової техніки.
Колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці минулого року казав, що 2024-го в Україні планують виготовити 1 млн FPV-дронів, понад 10 тис. ударних дронів із середньою дальністю польоту й більш ніж 1 тис. безпілотників із дальністю від 1 тис. км. Гаврилюк відповів на запитання, що вдалося виконати за дев'ять місяців.
"Із цього всього нам вдалося практично все перевиконати. Цифри я називати не буду. Але всі ці показники по цьому напрямі, із цих номенклатур перевиконано. Це завдяки створенню сприятливих умов для розвитку в Україні оборонної індустрії за цим напрямом", – сказав він.
Контекст:
На початку березня 2023 року тодішній міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що Україна незабаром може "здивувати" російських окупантів комплексом "Грім-2". Комплекс, як заявляли, здатен завдавати ударів на відстань до 500 км. У вересні тодішній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, говорячи про удари по цілях у РФ, заявив, що незабаром "і 1 тис. км, і більше" вже "не будуть великою проблемою" для України. Зараз найвіддаленіша ціль, яку на території Росії уразила українська зброя, дрони, розташована на відстані приблизно 1,8 тис. км.
У липні Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, станом на 2024 рік Україна може виробляти кілька мільйонів дронів на рік.
У грудні президент України Володимир Зеленський розповідав, що Україна тоді вперше вийшла на показник виробництва шести 155-мм самохідних артилерійських установок "Богдана" на місяць. Станом на 1 жовтня 2024 року показник виробництва цих гаубиць зріс, за словами глави держави, Україна виробляє приблизно 15 "Богдан" на місяць, писав "Укрінформ".
24 серпня 2024 року, за словами Зеленського, Україна вперше застосувала нову ракету-дрон "Паляниця" вітчизняного виробництва. Камишін зазначив, що "Паляницю" застосували на окупованій території. За його словами, ракета-дрон – це абсолютно новий клас зброї.
Також Україна розпочала власне виробництво боєприпасів 155 мм – поширеного калібру артилерії стандарту НАТО, повідомляв Камишін.
Зеленський 1 жовтня заявив, що в Україні побудували нову оборонну промисловість і держава "вже робить речі, яких раніше в нас не було".