ВМС ЗСУ про відсутність російських кораблів у Чорному морі: Такої довгої паузи ще не було

Росіяни уникають виводити кораблі в Чорне море
Фото: EPA (архів)

Російські окупанти не виводять своїх військових кораблів в акваторію Чорного моря вже п'ять днів. Це найдовший період із відсутністю кораблів російських окупантів у Чорному морі, розповів представник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".

"Ворог зараз не виводить кораблі взагалі в акваторію Чорного моря. Такої довгої паузи не було навіть після знищення першого з трьох кораблів – коли знищили катер "Ивановец", – сказав Плетенчук.

Водночас російські окупанти однаково будуть змушені повернутися до виконання завдань, зазначив він.

"Завдань у них достатньо. І так, слід враховувати будь-які рухи ворожого корабельного складу. Звісно, ми це враховуємо", – сказав речник.

За словами Плетенчука, росіяни не можуть ні завести нові кораблі, ні вивести вже наявні в Чорному морі без дозволу Туреччини на прохід через Босфорську протоку. Крім того, вони не можуть відмовитися від виконання, зокрема, таких завдань, як охорона власних територіальних вод (у РФ є законне узбережжя в Чорному й Азовському морях), оскільки це означатиме "відверту капітуляцію".

На запитання про розвиток українського флоту Плетенчук зазначив, що є відповідні концепція і стратегія й Україна просувається в розвитку українського флоту. Водночас він зазначив, що розвиток флоту – це тривалий процес, який потребує зусиль і часу, тому що кораблі – це найскладніші механізми у збройних силах.

Контекст:

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 11 березня, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ у лютому 2022 року російські окупанти, зокрема, втратили один підводний човен і 26 кораблів/катерів, включно із флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". Унаслідок цього крейсер затонув.

За даними управління стратегічних комунікацій ЗСУ, до широкомасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ налічував 74 бойові кораблі. З них майже третину знищили або пошкодили сили оборони України.