Зеленський на зустрічі союзників "Рамштайн": Усе залежить від нашої з вами взаємодії
Якщо союзники України обмежаться обіцянками в допомозі Україні, світ побачить нову агресію Росії. Про це президент України Володимир Зеленський сказав на відкритті 21-го засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", яке відбувається 26 квітня в режимі онлайн.
Трансляцію вело міністерство оборони США на своєму сайті.
"Не забувайте, будь ласка, які рішення ви ухвалюєте. Ви визначаєте зараз долю всього світу. Після двох років проведення "Рамштайну" стало очевидно: усе залежить від нашої з вами взаємодії. Від того, як швидко ми реагуємо й чи супроводжують ці обіцянки реальні дії", – сказав глава держави.
Він зазначив, що Україна пів року чекала на пакет допомоги від США, і за цей час армія країни-агресора РФ просунулася вглиб української території.
"Ми навіть зараз не можемо стабілізувати лінію фронту й рухатися далі, щоб здобувати перемогу", – сказав Зеленський.
Президент України назвав головні критерії, які дадуть Україні перевагу в боротьбі з окупантами. Серед них – снаряди великої дальності, посилення протиповітряної оборони і значна перевага в артилерії над РФ.
"Просто подумайте, що відчувають наші військові, коли навіть не можуть відповісти на артилерійський вогонь ворога", – додав він.
Контекст:
Україна після початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року отримує від країн Заходу допомогу, зокрема військову й фінансову.
Навесні 2022 року заснували формат "Рамштайн" – щомісячні засідання контактної групи з питань оборони України за участю представників понад 50 країн. Глава Пентагону Ллойд Остін за підсумками 20-го "Рамштайну" 19 березня 2024 року повідомив, що контактна група за майже два роки зобов'язалася виділити Україні понад $88 млрд на військову допомогу. Він наголосив, що "виживання України під загрозою".
21-ше засідання "Рамштайну" відбувається одразу після затвердження законопроєкту H.R. 8035, підтриманого Конгресом США 20 квітня, він передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні. 23 квітня законопроєкт про міжнародну допомогу, до якого входить підтримка України, схвалив Сенат США.
Відкриваючи 21-ше засідання "Рамштайну", Остін оголосив, що його пріоритетом буде посилення протиповітряної оборони України.