З'явилися супутникові знімки наслідків удару по центру зв'язку армії РФ під Алуштою

У Криму під Алуштою було уражено центр зв'язку російських окупантів
Фото: krim4u.com (ілюстративне)

Супутникові знімки, опубліковані 25 травня "Радио Свобода", підтверджують, що удару в ніч на 24 травня зазнав військовий об'єкт прикордонної служби ФСБ під Алуштою в районі селища Семидвір'я в тимчасово окупованому Криму.

На фото, зроблених після удару, можна помітити щонайменше чотири місця ймовірних влучань у центр зв'язку армії РФ.

Як зазначає "Радио Свобода", "влада" окупованого півострова, на відміну від багатьох інших обстрілів, визнала, що кілька ракет уразили цілі на землі, але незаконний "глава" Криму Сергій Аксьонов заявляв, що влучання сталося нібито в порожній об'єкт господарського призначення.

Увечері 23 травня Крим зазнав масованої атаки, вибухи було чутно у Джанкої, Сімферополі, Саках, Гвардійському, Перевальному, Алушті, Севастополі й низці інших населених пунктів.

"Радио Свобода" вважає, що удару по об'єкту під Алуштою завдала Україна ракетами ATACMS.

Telegram-канал "Крымский ветер" увечері 23 квітня демонстрував відео прильотів, зняте з набережної Алушти, і наводив скріншоти з місцевих пабліків, де обговорювали, що в селі Семидвір'я неподалік міста "знесли якусь антену".

"Не менше ніж шість балістичних ракет MGM-140 ATACMS поцілили у вузол зв'язку радіолокаційних і протиповітряних сил армії РФ", – стверджує "Крымский ветер". Там уточнили, що в місці влучань стоять радіоантена станції космічного спостереження й кілька споруд об'єкта.

Партизанський рух "Атеш" підтвердив, що в Алушті було уражено вузол зв'язку РФ (в/ч №28735), який є важливим елементом зв'язку та управління окупантів у Криму.

Українські військові на момент публікації новини не коментували інформації про вибухи у Криму.

Контекст:

Від початку повномасштабної війни сили оборони України неодноразово атакували об'єкти російських окупантів у Криму. У 2024 році, зокрема, вибухи лунали у Джанкої на військових об'єктах і кораблях у Севастополі й аеродромі Бельбек. Україна взяла на себе відповідальність за частину атак (але не за всі).

Попередня атака на Севастополь відбулася в ніч проти 17 травня і була, за даними ЗМІ, спільною операцією ГУР МО України та СБУ. Окупанти заявили про атаку "десятків дронів" і морських безпілотників, унаслідок удару по електропідстанції було знеструмлено частину міста.

Українська влада неодноразово заявляла, що має намір деокупувати всі захоплені з 2014 року Росією українські території, зокрема Крим. Президент України Володимир Зеленський вважає, що звільнити півострів буде легше, ніж Донбас.