Абромавичус: Партнери України вкрай негативно дивляться на ймовірність повернення "ПриватБанку" колишнім власникам
Міжнародний валютний фонд, Євросоюз та інші інститути держави, які надають Україні фінансову допомогу, не будуть "дивитися склавши руки" на ситуацію з "ПриватБанком". Про це заявив член команди кандидата у президенти Володимира Зеленського, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.
Зарубіжні партнери України негативно оцінюють заяву бізнесмена Ігоря Коломойського про вимогу виплатити йому компенсацію за націоналізацію "ПриватБанку", власником якого він був до грудня 2016 року. Про це в коментарі програмі "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і каналу "UA:Перший") сказав екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, член команди кандидата у президенти Володимира Зеленського, який перемагає на виборах.
"Ця заява – "подарунок" від старої судової системи старого президента. Коли є ризик повернення "ПриватБанку" – і після цього, можливо, якихось інших банків – колишнім власникам, це означає, що президентство [Зеленського] розпочнеться з досить складної ситуації. Ні Міжнародний валютний фонд, ні Євросоюз, ні інші інститути держави, які нам пропонують протягом останніх років фінансову допомогу, і ми на це розраховуємо і в майбутньому, – вони, звичайно, не будуть на це дивитися склавши руки. Вони на це дивляться вкрай негативно", – сказав Абромавичус.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Колишній акціонер "ПриватБанку" Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не планує повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимогу Коломойського і скасував рішення НБУ, ухвалене 2016 року, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком.
20 квітня Печерський районний суд Києва дозволив розірвати договір особистої поруки Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", отриманими до його націоналізації. У НБУ заявили, що оскаржуватимуть це рішення.
Голова правління "ПриватБанку" Петр Крумханзл заявляв, що повернення націоналізованого "ПриватБанку" колишнім власникам – Коломойському і бізнесменові Геннадію Боголюбову – неможливе.
Видання "НВ Бізнес" 26 квітня з посиланням на джерела повідомило, що Коломойський подав ще п'ять позовів у Господарський суд Києва до Національного банку України та "ПриватБанку".