Азаров: Гривня обвалилася не випадково. Це найбільша валютна махінація! G

Азаров: Ніколи в нас порожньої скарбниці не було
Фото: ЕРА

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону експрем'єр України, утікач Микола Азаров назвав "маячнею" інформацію про те, що у 2014 році скарбниця була порожньою.

У 2014 році курс гривні впав не випадково. Про це експрем'єр України, утікач Микола Азаров заявив у спеціальному проєкті засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона і телеканала "Наш".

"Гривня обвалилася не випадково... Жодних причин обвалу гривні не було, і раптом вона там у березні чи у квітні обвалюється відразу до 16 [грн/$], а за невеликий проміжок часу – до 20 [грн/$]. Це ж найбільша валютна махінація. Ця маячня [еспрем'єр-міністра України Арсенія] Яценюка про те, що нібито була порожня скарбниця... Ніколи в нас порожньої скарбниці не було. У нас була абсолютно нормальна економічна ситуація у країні. Він просто нахабно брехав", – сказав Азаров.

За його словами, Олександр Турчинов тоді незаконно обійняв посаду верховного головнокомандувача.

"Чим вони займалися в перші дні, ми тепер знаємо: вони ділили владу, сиділи цілими днями й ділили, хто піде на Національний банк, хто піде в міністерства, хто піде міністром фінансів... розподіляли грошові потоки", – стверджує експрем'єр.

Азаров: Потрібно було ізолювати Тягнибока, Пашинського, Турчинова, Яценюка, а олігархів, які гроші виділяли на Майдан, узяти за шкірку. Читайте повний текст інтерв'ю

Азаров був главою уряду України з березня 2010-го до січня 2014 року. Після зміни влади у 2014 році покинув країну і зараз живе в Росії. Стосовно Азарова в Україні розслідують кілька кримінальних проваджень, пов'язаних із розтратою державних коштів.

Яценюк стверджував, що навесні 2014 року, коли він обійняв цю посаду, у Державному казначействі було 108 тис. грн.

Курс гривні щодо долара почав падати в лютому 2014 року, до цього він протягом приблизно трьох років залишався на рівні 8 грн/$. Відмітку 10 грн/$ було подолано в березні 2014 року, 16 грн/$ – у січні 2015 року, 20 грн/$ – у лютому 2015 року.

5 лютого 2015 року Національний банк України (НБУ) відмовився від політики фіксованого курсу, яка діяла від моменту запровадження гривні, і перейшов до формування коливного курсу, який визначають на міжбанківському валютному ринку.

26 лютого 2015 року курс гривні досяг історичного мінімуму – понад 30 грн/$. Згодом гривня зміцнилася.

Колишній голова НБУ Володимир Стельмах пояснював, що за часів президента Віктора Януковича курс гривні підтримували штучно, для цього "спалили" понад $20 млрд золотовалютних резервів.