Експортований в Україну з Узбекистану хлор не має жодного стосунку до РФ – заява
6 вересня журналіст порталу ZN.UA Рита Рєзнік у статті "Вода масового ураження" заявила, що водоканали України, які отримують хлор з Узбекистану через територію Росії, ризикують безпекою. Компанія-постачальник "Ніка експогруп" стверджує, що ці слова не відповідають дійсності.
Експортований в Україну з Узбекистану хлор не має жодного стосунку до РФ. Про це 6 вересня заявила виданню "ГОРДОН" прес-служба компанії-постачальника "Ніка експогруп".
6 вересня журналіст порталу ZN.UA Рита Рєзнік у статті "Вода масового ураження" заявила, що водоканали України, які отримують хлор з Узбекистану через територію Росії, ризикують безпекою. За її інформацією, постачальник "Ніка експогруп" переважно займається оптовою торгівлею молочними продуктами, яйцями, харчовою рослинною олією та жирами. До того ж, ця компанія не має дозволу на імпорт небезпечної хімічної речовини Державної служби експортного контролю України і фахівців, які можуть запобігти й усунути причини витікання хлору.
"До того ж питання постачання і транспортування хлору через територію РФ треба розглядати у призмі забезпечення інтересів національної безпеки України та її громадян. Якби вантаж імпортували від виробника, наприклад, із країн ЄС, то можна було розглядати ситуацію як бізнес-конкуренцію, яка знижує монополію "ДніпроАзоту". Але в цьому разі йдеться по суті про співпрацю з державою-агресором", – заявила авторка статті.
Зі свого боку в "Ніка експогруп" стверджують, що ця інформація не відповідає дійсності, оскільки "компанія здійснює свою діяльність згідно з українським законодавством. Одним із напрямів діяльності є оптова торгівля хімічними продуктами".
У прес-службі повідомили, що Державна служба експортного контролю України в липні 2018 року дала їм дозвіл на експорт хлору.
"АТ "Navoiyzot" (Республіка Узбекистан) є державним підприємством, 49% акцій якого належать "Центру з управління державними активами", а 51% акцій АТ – "Узкимесаноат". Так АТ "Navoiyzot" не має жодного стосунку до РФ, її громадян або компаній", – заявили у прес-службі "Ніка експогруп".
У компанії підкреслили, що вони реалізують хлор кінцевим споживачам – водоканалам України – за погодженням із Державною службою експортного контролю. А якість продукції підтверджено сертифікатами.
Навіть більше, в окремих випадках існує різниця в ціні між вітчизняним хлором та імпортованим з Узбекистану на користь останнього, стверджують у "Ніка експогруп".