Гетманцев: Чи треба якось регулювати ринок таксі? Найімовірніше, так. Чи потрібно робити це зараз, передусім? Думаю, ні
Жодного законопроєкту про оподаткування таксі на розгляді Верховної Ради наразі немає, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев.
В Україні необхідно врегулювати ринок таксі, однак це не першочергове завдання влади у сфері оподаткування, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев.
16 жовтня помічник Гетманцева Дмитро Михайленко написав на своїй сторінці у Facebook про необхідність врегулювання ринку пасажирських перевезень та оподаткування таксі.
"Пропонуємо таку систему фіскального контролю: диспетчерські посередники (середній та великий бізнес) – юридична особа, зареєстрована в Україні, [яка] здійснює діяльність і платить податки в Україні, податковий агент, який повідомляє про доходи таксистів, проводить контроль, оскільки передає замовлення і збирає інформацію про кожну поїздку, інформацію передає державі, за незаконне посередництво великі штрафи; розділення перевізників на: таксі (професійний вид діяльності, середній і малий бізнес) і на замовлення (аматори, непостійний дохід, самозайняті); окрім другої і третьої групи, додаємо також першу групу єдиного податку, як більш функціональну альтернативу патентуванню", – написав Михайленко.
Його пропозиція викликала ажіотаж серед користувачів соціальних мереж та у ЗМІ.
За словами Гетманцева, на розгляді Верховної Ради немає законопроєктів про оподаткування таксі.
"Одна з основних проблем нашого суспільства – це те, що багато хто читає тільки заголовки, а не тексти. Мій помічник написав свою позицію про ринок таксі. Кожна людина має право на особисту позицію. Чи треба якось регулювати цей ринок? Ну, найімовірніше, так. Чи потрібно робити це зараз, передусім? Я думаю, що ні. Жодного законопроєкту про оподаткування таксі на розгляді Верховної Ради і нашого комітету немає. Якщо буде – ми обов'язково залучимо до обговорення громадськість, зокрема і псевдоекспертів, які це коментують. Якби люди розібралися в суті, вони б зрозуміли, що проблеми взагалі не існує. Зараз її розганяють на рівному місці", – підкреслив Гетманцев.
На його думку, ця тема викликала ажіотаж у суспільстві через небажання людей вникнути в суть питання.
"Наш рух до детінізації ми почали з великого бізнесу. Зокрема, це стосується й законопроєкту про фізосіб-підприємців. Коли великий бізнес ухиляється від сплати податків завдяки ФОП. Поки що ми не бачимо необхідності оподатковувати представників малого бізнесу – таксистів, перукарів, манікюрниць і таке інше. Давайте почнемо з великого бізнесу і великої корупції, контрабанди, ринку спирту, ринку тютюну. От їх оподаткування потенційно доволі цікаве. Почнемо з них, а за роки, можливо, дійдемо до малого бізнесу. А зараз усе, що ми робимо, стосується саме великого бізнесу. Хайп у соцмережах і деяких ЗМІ – це від непрофесіоналізму або браку бажання розібратися в питанні. Зі свого боку, ми відкриті й готові роз'яснити нашу позицію", – зазначив Гетманцев.