Господарський суд Києва переніс розгляд справи про продаж акцій "ПриватБанку" Мінфіну в межах націоналізації
Засідання Господарського суду Києва у справі про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій "ПриватБанку", який уклало Міністерство фінансів України з усіма, хто володів простими іменними акціями банку станом на 21 грудня 2016 року, перенесли на 19 червня.
Господарський суд Києва сьогодні переніс розгляд справи про продаж акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів у межах націоналізації. Про це повідомляє видання "НВ Бізнес".
Суд переніс розгляд справи про визнання недійсним договору купівлі-продажу "ПриватБанку" на 19 червня 2019 року, і висунув вимогу надати нову інформацію.
Позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном та особами, які на той момент були його акціонерами, подали його колишній власник Ігор Коломойський і кіпрська компанія Triantal Investments Ltd.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ексвласника банку Ігоря Коломойського про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Цей самий суд скасував рішення Нацбанку України, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком. Печерський районний суд Києва 20 квітня дозволив розірвати договір особистої поруки Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", отриманими до його націоналізації.
3 травня Господарський суд Києва об'єднав в одне всі п'ять проваджень, відкритих за позовами Коломойського до НБУ і "ПриватБанку" про недійсність договорів особистої поруки.
16 травня Кабінет Міністрів України подав апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував 18 квітня націоналізацію "ПриватБанку". 24 травня НБУ подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо "ПриватБанку".
Наприкінці травня Коломойський повернувся в Україну з-за кордону. Він заявив, що вихід із ситуації, яка склалася навколо "ПриватБанку", бачить у поверненні свого капіталу.