Курченко програв Антимонопольному комітету України суд про штраф за купівлю "Брокбізнесбанку"
Бізнесмен Сергій Курченко оскаржував рішення Антимонопольного комітету України за листопад 2018 року про штраф у розмірі 15 млн грн за купівлю "Брокбізнесбанку". У листопаді 2019-го Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов.
Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов бізнесмена Сергія Курченка проти Антимонопольного комітету України (АМКУ), який оштрафував його на 15 млн грн за купівлю "Брокбізнесбанку".
Рішення ухвалили 27 листопада, в Єдиний реєстр судових рішень документ занесли 9 грудня.
Позивач просив визнати недійсним і скасувати рішення АМКУ від 20 листопада 2018 року. Він аргументував це тим, що штраф накладено всупереч чинному законодавству.
Суддя Господарського суду Києва Наталія Зеленіна повністю відмовила в задоволенні позову.
"Суд вважає позовні вимоги недоведеними, необґрунтованими, такими, що не відповідають фактичним обставинам справи, і спростованими належним чином... відповідачем", – ідеться в рішенні.
Щодо Курченка українські правоохоронці розслідують кілька кримінальних проваджень. Його оголосили в міжнародний розшук. За даними СБУ, бізнесмен набув російського громадянства.
"Брокбізнесбанк" було засновано в 1992 році. У березні 2014 року Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію у "Брокбізнесбанк" на три місяці, а в червні Нацбанк України почав процедуру ліквідації цієї фінустанови, яку контролював Курченко.
У січні 2016 року Печерський райсуд наклав арешт на 80% акцій "Брокбізнесбанку" в межах розслідування махінацій бізнесмена. Арешт стосувався акцій компаній "Анкона-торг", "Хіга", "Айнам", "Алконост", "Амінамі", "Ультрастарінвест", "Муйне", "Амадіна" і "Східноєвропейська паливно-енергетична компанія" сумарною номінальною вартістю приблизно 2 млрд грн.
У жовтні того самого року Служба безпеки України звернулася до АМКУ із проханням перевірити законність придбання низкою столичних комерційних підприємств акцій "Брокбізнесбанку".
8 березня 2017 року інтернет-видання Finbalance написало з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва від 10 лютого того самого року, що, як встановили слідчі Генпрокуратури, Курченко придбав 80% акцій "Брокбізнесбанку" у братів Олександра та Сергія Буряків за кредитні кошти, отримані в тому самому банку.