Маркарова не відкидає, що бюджет України переглянуть через низку чинників
За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової, фінансові показники січня істотно відрізняються від макропрогнозу, на який орієнтувалися під час підготовки бюджету України на 2020 рік.
Через нижчий курс гривні, ніж було заплановано в бюджетному кодексі на 2020 рік, цей документ можуть змінити. Таку думку міністерка фінансів України Оксана Маркарова висловила в інтерв'ю FinClub, яке опублікували 27 лютого.
"Імпорт, закладений у макропрогнозі, мав зростати на 11,3% (у доларовому еквіваленті) за курсу 27 грн/$. Але імпорт зріс лише на 1% у січні, а різниця за курсом у 3 грн є дуже великою. Це об’єктивні чинники, які вимагають аналізу і роботи тих, хто займається макропрогнозом. Коли його змінять, ми зрозуміємо, яким чином має бути відкоригований бюджет", – сказала вона.
За словами міністерки, курс гривні – "не єдиний показник, який суттєво відхилився від затвердженого макропрогнозу".
"Також важливі прогнозні показники імпорту, споживання, інвестицій... У Бюджетному кодексі зазначено декілька підстав для перегляду бюджету. Суттєвий перегляд макропрогнозу – одна з них. Якщо орієнтуватися на макропрогноз, оприлюднений 30 січня Національним банком, коли він востаннє переглядав облікову ставку, можна припустити, що макропрогноз, який зробить Міністерство економіки, [торгівлі та сільського господарства], матиме суттєві відмінності від урахованих у бюджеті показників. Отже, ми вже готуємося і аналізуємо виконання доходів за перший місяць", – пояснила Маркарова.
Вона підкреслила водночас, що "січень не завжди є показовим".
Доходи держбюджету на 2020 рік передбачено в сумі 1,093 трлн грн, витрати – 1,18 трлн грн.
1 лютого Мінфін повідомив, що надходження в загальний фонд держбюджету України становили в січні 42,6 млрд грн за розрахункових 56,4 млрд грн.