Милованов: Жодних домовленостей із Коломойським щодо "ПриватБанку" не обговорюють
Кабмін України захищає державні банки, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Він підкреслив, що в уряді не ведуть розмов про можливе повернення державного "ПриватБанку" колишнім власникам, зокрема бізнесмену Ігореві Коломойському.
В уряді України не обговорюють будь-яких домовленостей із бізнесменом Ігорем Коломойським щодо націоналізованого "ПриватБанку", співвласником якого він раніше був. Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке вийшло 4 листопада, сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.
"Ні. Жодних домовленостей не обговорюють. Це ілюзія. Або неправильно було витлумачено слова прем'єра [Олексія Гончарука]. Він говорив у ширшому контексті, а потім перейшли на "ПриватБанк" і все змішалося. Кабмін такими розмовами не займається. Кабмін захищає державні банки", – сказав міністр.
"ПриватБанк", власником якого раніше був Коломойський, – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні й за кордоном тривають судові процеси. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
17 вересня газета Financial Times опублікувала статтю про те, що Коломойський і прем'єр-міністр Олексій Гончарук ведуть переговори у справі "ПриватБанку". Гончарук сказав, що в питанні щодо "ПриватБанку" потрібно "зосередитися на зростанні і шукати спільні рішення, а не витрачати ресурси на знищення одне одного", зазначили журналісти.
Український уряд заявив, що стаття ґрунтується на вирваній із контексту фразі, а матеріал Financial Times не відповідає стандартам журналістської етики. Кабмін висунув вимогу опублікувати спростування інформації про переговори.