МВФ назвав умови для надання Україні кредиту

Георгієва повідомила про прогрес у переговорах з Україною
Фото: EPA

Минулого тижня під час обговорення з українською владою нового механізму розширеного фінансування було досягнуто "дуже гарного прогресу", повідомила глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

Для отримання нового траншу кредиту Україна має виконувати дві умови. Про це йдеться в заяві директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, яку опублікували на сайті установи 26 березня.

Вона повідомила, що минулого тижня під час обговорення з українською владою нового механізму розширеного фінансування (EFF) було досягнуто "дуже гарного прогресу".

"Ухвалення законодавства, спрямованого на вдосконалення системи врегулювання банківських проблем і земельної реформи, дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з ширшим доступом, ніж передбачали раніше", – сказала вона.

Ідеться про ухвалення закону, який унеможливить повернення найбільшого націоналізованого банку України – "ПриватБанку" – колишнім власникам, а також про відкриття ринку землі. Законопроєкт про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності уряд зареєстрував у парламенті 24 березня, його зараз аналізують у комітетах, законопроєкт про ринок землі Рада розглядає у другому читанні (за даними "Української правди", депутатам залишилося пройти 720 поправок).

28 березня Верховна Рада планує зібратися на позачергове засідання. Пресслужба президента повідомила, що його буде присвячено "захисту економіки" на тлі пандемії коронавірусу. Співрозмовник видання "ГОРДОН" в апараті Ради розповів, що в порядку денному сесії – перегляд бюджету та створення стабілізаційного фонду. Ринку землі не обговорюватимуть.

7 грудня 2019 року Україна і МВФ домовилися про нову програму розширеного фінансування (EFF) строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд). Жодного траншу за цією програмою Київ поки що не отримав.

Крім того, Україна попросила у МВФ додаткові кошти для боротьби з наслідками епідемії коронавірусу (Георгієва говорила, що для допомоги країнам із низьким рівнем доходів Фонд зарезервував $10 млрд).

Джерела "Економічної правди" повідомляли, що Київ, можливо, попросить у МВФ збільшити фінансування в межах програми EFF до $10 млрд, із яких $4,5 млрд витратить на подолання наслідків спалаху коронавірусної інфекції.