НАБУ повідомило інвестора "Трейд Коммодіті" Трофименка про підозру у розтраті

У НАБУ заявили, що затриманий був у змові із чиновниками Міноборони
Фото: nabu.gov.ua

За даними НАБУ, інвестор "Трейд Коммодіті" Володимир Трофименко є фактичним власником компанії.

16 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали фактичного власника комерційного підприємства, йому оголосили про підозру у справі про розтрату коштів під час закупівлі палива для Міністерства оборони, повідомляє прес-служба НАБУ.

За версією слідства, затриманий був у змові із чиновниками Міноборони. Вони завдали державі збитків у розмірі понад 149 млн грн.

"Йому повідомлено про підозру у скоєнні злочину, кваліфікованого за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України", – ідеться в повідомленні.

"Українська правда" пише, що йдеться про інвестора "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка, якого сьогодні затримали і доставили в центральне управління НАБУ.

16 жовтня Трофименко був присутнім на прес-конференції "Позиція компанії "Трейд Коммодіті" у кримінальній справі НАБУ щодо закупівлі палива Міністерством оборони України". Бізнесмен Андрій Адамовський заявив, що вони є інвесторами компанії й організовують фінансування різних проектів.

Портал UBR пише, що брати Вадим і Володимир Трофименко є співвласниками девелоперської компанії "НЕСТ". Вони скуповують старовинні будівлі і переробляють їх на престижні бізнес-центри.

У квітні 2016 року комітет із конкурсних торгів Міноборони відхилив пропозиції від низки компаній, включно з WOG, ОККО й "Укртранснафтопродукт", і вибрав "Трейд Коммодіті" переможцем відкритого тендеру із закупівлі рідкого палива. 13 і 18 травня Міноборони і "Трейд Коммодіті" уклали 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд грн. У червні–серпні 2016 року вони уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той самий обсяг зросла на 16% від початкової вартості. "Трейд Коммодіті" пояснила підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і на доказ навела дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts.

У НАБУ вважають, що збільшення ціни відбувалося "за відсутності будь-яких правових підстав" і завдало держбюджету збитків у розмірі 149 млн грн. У цій справі затримали заступника глави Міноборони Ігоря Павловського і керівника департаменту держзакупівель Володимира Гулєвича. Обидва перебувають під домашнім арештом.