Касько заявив, що його юридична фірма не виявила порушень під час постачання "Трейд Коммодіті" пального для Міноборони
Екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявив, що компанія "Трейд Коммодіті" мала право за законом підвищити ціну на паливо, водночас зміни до господарського договору між Міністерством оборони та фірмою було внесено за взаємною згодою сторін.
Партнер юридичної фірми "Василь Кісіль і партнери", екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявив, що юристи не виявили порушень законодавства у документах, наданих компанією "Трейд Коммодіті" в межах справи про закупівлю палива для Міністерства оборони України. Про це він сказав на брифінгу 16 жовтня, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Ми уважно вивчили всі документи, які стосувалися господарських відносин між цією компанією та Міністерством оборони, і дійшли висновку про відсутність порушень законодавства під час здійснення цих господарських операцій", – заявив Касько.
За його словами, відсутність порушень дала можливість юристам захищати інтереси посадових осіб компанії.
Він також пояснив позицію клієнта в межах провадження у справі про розтрату під час закупівлі палива. За словами Каська, закон допускає зміну ціни на товар за умов значного коливання цін на ринку.
"Коливання були, це було документально підтверджено... І за взаємною згодою сторін між компанією та Міністерством оборони було внесено зміни до господарського договору", – продовжив Касько.
Він додав, що будь-які конфлікти, які виникли у межах господарського спору, мали вирішувати в суді в порядку господарського судочинства.
У квітні 2016 року комітет із конкурсних торгів Міноборони відхилив пропозиції від низки компаній, включно з WOG, ОККО і "Укртранснафтопродуктом", та обрав "Трейд Коммодіті" переможцем відкритого тендера із закупівлі рідкого палива. 13-го і 18 травня Міноборони і "Трейд Коммодіті" уклали 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд грн. У червні–серпні 2016 року вони уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той самий обсяг зросла на 16% від початкової вартості.
"Трейд Коммодіті" пояснила підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і як доказ навела дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts.
У Національному антикорупційному бюро України вважають, що зростання ціни відбувалося "за відсутності будь-яких правових підстав" і завдало держбюджету збитків на суму 149 млн грн.
У цій справі затримали заступника глави Міноборони Ігоря Павловського і керівника департаменту держзакупівель Володимира Гулєвича. Обидва перебувають під домашнім арештом.