Парасюк: Зеленський має подзвонити Коломойському і сказати: "ПриватБанк" не повернеться" G

Парасюк: Має бути жорстка розмова
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона активіст Майдану, колишній депутат Верховної Ради Володимир Парасюк заявив, що економічних підстав забирати "ПриватБанк" у бізнесмена Ігоря Коломойського не було. Екснардеп вважає, що з ексвласником банку має поговорити президент Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський має пояснити бізнесмену Ігореві Коломойському, що "ПриватБанк" той назад не отримає. Таку думку активіст Майдану, колишній народний депутат Володимир Парасюк висловив в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.

"Те, що сталося із "ПриватБанком", – це було політичне рішення, не економічне. І це політика. І потрібно до нього відноситися як до політики. Тобто Зеленський має подзвонити Коломойському, сказати: "Ігорю Валерійовичу, добрий день. Ви розумієте, що така ситуація і весь цей конфлікт, сперечання держави і вас навколо "ПриватБанку" – вони шкодять іміджу, і вам, і мені, і всім навколо. Давайте ставити крапки над "і". "ПриватБанк" не повернеться. Давайте розмовляти далі". Тобто це має бути жорстка розмова", – сказав екснардеп.

Він підкреслив, що "економічних підстав забирати "ПриватБанк" не було ніяких".

"Вони це довели до кута, а потім на цьому зробили багато політики. Добре. Пройшли. Але давайте ставити крапку над "і". Тому що кожна заява, кожне слово впливає на всі сфери життя в Україні. А головне – на нас дивляться партнери з Європи просто як на ідіотів. А цього робити не можна, від цього страждає держава загалом. Тому Ігор Валерійович повинен усвідомлювати відповідальність, і Володимир Зеленський повинен нести відповідальність. У принципі, більше ніхто. Тому що зараз його команда. І казати, що там якийсь незалежний прем'єр чи прокурор, то без сенсу. Там скрізь його люди", – пояснив Парасюк.

Парасюк: Зеленський зараз – це Кашпіровський, який на телебаченні розповідає про коронавірус, а Аваков – президент і прем'єр в одній особі. Читайте повну версію інтерв'ю

"ПриватБанк" націоналізували 18 грудня 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. На його докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд грн. Колишні акціонери, бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації і повернути банк.

За словами голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, у судах розглядають приблизно 600 справ щодо "ПриватБанку".

Генеральна прокуратура з червня 2017 року вела розслідування за фактом створення злочинної організації з метою заволодіння протягом 20082016 років грошовими коштами "ПриватБанку" в особливо великих розмірах колишнім менеджментом фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією фінустанови, "ПриватБанк" видав 36 кредитів юрособам на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж перевели в рахунок погашення кредитів 193 юридичних осіб.

У листопаді 2019 року понад 3000 томів кримінального провадження передали в Національне антикорупційне бюро України.