"Плата за транспортування існувала завжди". Гончарук пояснив, чому українці отримали дві платіжки за газ

Гончарук: Уряд запропонує забезпечити одночасне надходження двох платіжок, аби українцям було зручніше платити
Фото: kmu.gov.ua

Незважаючи на поділ газового тарифу на плату за транспортування і споживання, сукупна вартість двох платіжок у січні 2020 року була нижчою, ніж однієї – у січні 2019 року, заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Українці отримали в січні 2020 року платіжку за транспортування газу окремо від платіжки за його споживання, але цей поділ не вплине на сукупну вартість платежу. Про це прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив у Telegram 4 лютого.

"Плата за транспортування завжди існувала – раніше вона входила до загального тарифу. Наразі сплату транспортування відокремили, щоб у разі потреби була можливість вільно змінювати постачальника", – пояснив прем'єр.

Незважаючи на поділ тарифу, сукупна вартість двох платіжок у січні 2020 року "все одно менша, ніж торік в одній платіжці", додав прем'єр.

Українці будуть платити за транспортування газу, навіть коли не споживають його, але плата буде мінімальною, підкреслив Гончарук. За його словами, вартість розподілу газу на приготування їжі становитиме 2,8 грн/м&³3;.

"Уряд звернеться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), із пропозицією затвердити мінімальну оплату за відсутності споживання газу. Також уряд запропонує забезпечити одночасне надходження цих двох платіжок, аби українцям було зручніше сплачувати за спожиті послуги", – додав він.

Міністр енергетики і довкілля Олексій Оржель напередодні говорив, що уряд і НКРЕКП працюють над створенням однієї платіжки.

Гончарук нагадав, що в лютому Мінсоцполітики автоматично донарахує субсидію і пільгу на транспортування газу за перші два місяці 2020 року.

НКРЕКП 24 грудня 2019 року затвердила окремий тариф на послугу розподілу природного газу і змінила порядок оплати послуг із доправлення газу. Нові правила набули чинності 1 січня 2020 року. Цей тариф у кожному регіоні різний; у першому півріччі найвища в Україні вартість транспортування 1 м&³3; газу становить 1,99 грн/м&³3; без ПДВ, зазначено на сайті НКРЕКП.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час наради щодо тарифів у президента Володимира Зеленського 31 січня заявив, що поява нової платіжки передбачена законом про проведення анбандлінгу "Нафтогазу".

"Ми мали вивести її вже давно окремими платежами, тому що ми займаємося як країна анбандлінгом: це постачання окремо, транспортування окремо. Це необхідно для того, щоб можна було вільно змінювати постачальника", – сказав Тарасюк.