Полторак: Потрібні зміни до законодавства щодо посилення відповідальності компаній, які беруть участь у держзакупівлях
Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що недобросовісні учасники зривають торги і терміни проведення закупівель. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду повідомив, що має намір щодо цього звертатися до правоохоронців.
Уряд України зробив усе можливе, щоб процес державних закупівель став максимально прозорим, однак необхідно посилити відповідальність компаній за зрив закупівель і постачання неякісного товару. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на своїй сторінці у Facebook.
"Нам потрібно внести зміни до законодавства щодо посилення відповідальності компаній, які приймають участь у держзакупівлях. Недобросовісні учасники зривають торги та терміни проведення закупівель. Окрім цього, варто підвищити відповідальність за неякісне надання послуг і продукції. Таку ініціативу озвучив сьогодні під час засідання уряду", – повідомив він.
Полторак зазначив, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести координаційну нараду і підготувати пропозиції про внесення змін до законодавства.
На засіданні уряду Гройсман доручив першому заступнику міністра економічного розвитку і торгівлі Максиму Нефьодову визначити, які зміни в законодавство потрібно внести, щоб виключити корупційну схему під час закупівель, пише "Інтерфакс-Україна".
"Існують організовані фірми, де немає нічого, окрім печатки й табуретки. Я думаю, що вони мають підтримку в різних органах влади. Вони заявляються на всі тендері у країні і за допомогою скарг блокують їх... Такі фірми вимагають від чесного бізнесу відкати. Це вже централізована корупційна схема", – сказав прем'єр.
Він пообіцяв звернутися зі скаргою до правоохоронних органів і припустив, що цій схемі підігрують в Антимонопольному комітеті України.
17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн. Із 1 серпня система ProZorro стала обов'язковою до використання на всій території країни.
У червні 2017 року стало відомо, що Міністерство оборони найближчим часом планує перейти на тендерну процедуру закупівлі озброєння і військової техніки, а також послуг з її ремонту й модернізації для державного оборонного замовлення через систему ProZorro.
За даними Гройсмана, завдяки ProZorro протягом року Україні вдалося зекономити 19,1 млрд грн.