Рейтинг Держфіскальної служби: Найкращі регіони для життя та ведення бізнесу – Київ та Одеська область

Рейтинг сформовано на основі 12 економічних критеріїв
Фото: pixabay.com

До п'ятірки найкращих для роботи і бізнесу потрапили також Київська, Дніпропетровська та Львівська області, наприкінці рейтингу опинилися Донецька, Чернігівська і Луганська.

Журнал Держфіскальної служби України "Вісник. Рейтинг" опублікував 9 липня рейтинг регіонів, який сформували на основі 12 критеріїв. Вони стосуються фінансів, якості життя та умов праці. Як джерела інформації про ці сфери редакція використовувала дані Держстату, Пенсійного фонду України, Держфіскальної служби України, Генпрокуратури, Міністерства регіонального розвитку та Міністерства екології України.

До п'ятірки найкращих для роботи і бізнесу потрапили місто Київ, Одеська, Київська, Дніпропетровська та Львівська області, замикають рейтинг Донецька, Чернігівська і Луганська області.

Одеська область, яка поступилася в рейтингу тільки столиці, а серед регіонів виявилася першою, такі позиції здобула завдяки розвитку інфраструктури, залученню інвестицій з-за кордону та створенню для бізнесменів комфортних умов роботи, заявив в інтерв'ю УНІАН голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

"За результатами першого кварталу 2018 року майже всі райони Одеської області, де є прямі іноземні інвестиції, показали приріст за цим показником. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на $19,0 млн. Приріст капітальних інвестицій протягом 2017 року становив 6 млрд грн, у тому числі за рахунок активного будівництва інфраструктурних об'єктів – автодоріг, соціальних об'єктів, об'єктів портової інфраструктури. Подібного в регіоні не було за всю історію незалежності України", – пояснив Степанов.

Очільник області додав, що в регіоні реалізовано два проекти, які допомогли створити відповідний бізнес-клімат: "Інвестиційний атлас Одеської області" і "Центр підтримки експорту".

"Мета, яку ставить перед собою наша команда, – інвестор повинен відчувати себе на Одещині в безпеці. Він не повинен перейматися збереженням своїх коштів, він повинен думати тільки про їх вигідне інвестування та примноження", – підкреслив Степанов і зазначив, що успіхи в децентралізації також були одним із основних критеріїв під час складання рейтингу.