Російський бізнесмен Фрідман намагався продати "Альфа-Банк" через санкційний тиск Заходу – Financial Times
Джерела Financial Times повідомили, що підприємець Михайло Фрідман хотів виручити за "Альфа-Банк" $7–8 млрд.
Власники "Альфа-Банку", найбільшого за розміром активів приватного банку Росії, пропонували низці фінустанов купити його. Про це 11 грудня написало видання Financial Times, посилаючись на сім джерел.
За даними співрозмовників видання, найбільший акціонер Михайло Фрідман розраховував одержати за банк $7–8 млрд.
Переговори про купівлю з UniCredit припинили ще 2017 року, а з російським державним банком ВТБ їх провели кілька місяців тому. У липні Фрідман призначив керівним директором "Альфа-Банку" Володимира Верхошинського, який раніше працював керівним директором банку ВТБ. Цим призначенням Фрідман, імовірно, готував "Альфа-Банк" до можливого продажу, але угоди досягнуто не було.
Глава ВТБ Андрій Костін заявив журналістам у листопаді, що у нього немає ні бажання, ні можливості купити "Альфа-Банк".
FT зазначає, що через санкції Заходу за агресію Росії в Україні і втручання в американські вибори найбільших приватних конкурентів "Альфа-Банку" було націоналізовано.
"Альфа-Груп" Фрідмана теж відчуває тиск санкцій: якийсь час тому їй заборонили купити привабливе шельфове родовище в Техасі, пише видання. У січні Фрідман потрапив у "кремлівську доповідь" міністерства фінансів США – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, близьких до "російського режиму".