Семерак заявив, що французька компанія має намір побудувати в Чорнобильській зоні відчуження сонячну електростанцію
Французька компанія Engie SA спільно з українськими фахівцями планує закінчити роботи з підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту будівництва сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС до кінця 2017 року. Про це заявив міністр екології України Остап Семерак.
Французька компанія Engie SA зацікавлена в інвестуванні в будівництво сонячної електростанції на території зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції. Про це 27 жовтня повідомив міністр екології України Остап Семерак за результатами зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із президентом ради директорів компанії Ізабель Кошер, пише прес-служба міністерства.
"Зараз у зоні відчуження українські та французькі фахівці ведуть роботи з підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту, які мають бути закінчені до кінця року", – сказав Семерак.
20 березня Семерак заявляв, що Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження.
Заступник міністра екології та природних ресурсів Наталія Бойко заявляла 13 червня, що для розміщення об'єктів сонячної енергетики в зоні відчуження ЧАЕС відібрано масив площею 1 тис. 172 га.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою в 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.