Справа "ПриватБанку". МВФ не погодив законопроєкта про заборону повертати банки-банкрути ексвласникам – ЗМІ
Із законопроєкту про заборону повертати ексвласникам банки-банкрути зникла норма про те, що для одержання компенсації колишніми власниками їхні реальні збитки має підтвердити міжнародний аудитор, пише LIGA.net.
Фінансовий комітет Верховної Ради змінив урядовий законопроєкт №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки ексвласникам, але оновлений текст не погодив Міжнародний валютний фонд. Про це інформує LIGA.net із посиланням на джерела у фінкомітеті та Національному банку.
Повідомляють, що із законопроєкту №2571-д, запропонованого комітетом, зникли, зокрема, норми про те, що для одержання компенсації ексвласниками їхні реальні збитки має підтвердити міжнародний аудитор, а справи банків, які "луснули", – мають розглядати тільки у Верховному Суді.
За даними агентства, також змінили норму про компенсацію: у разі, якщо ексбенефіціари банкрута доводять у суді неправомірність рішень НБУ про виведення з ринку або націоналізацію, у них є пів року, щоб домовитися з Кабміном про відшкодування збитків. Якщо сторони не дійдуть згоди, суму компенсації має визначити український суд.
11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт №2571 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань функціонування банківської системи". Уряд пропонує доповнити Кодекс адміністративного судочинства нормою, яка заборонить повертати банк колишнім власникам у разі скасування рішення про націоналізацію фінустанови. Це, зокрема, унеможливить повернення "ПриватБанку" його колишнім акціонерам, зокрема Ігореві Коломойському.
"ПриватБанк" було націоналізовано 18 грудня 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. На його докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд грн. Колишні акціонери, бізнесмени Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації і повернути банк.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 21 листопада 2019 року, що "ПриватБанк" та кошти з нього не має бути повернуто попереднім акціонерам. Коломойський відповів, що банк повернуть йому найближчим часом.
"Економічна правда" 22 листопада написала, що Міжнародний валютний фонд вимагає від України запровадити законодавчу заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам, щоб гарантувати, що "ПриватБанк" не повернуть Коломойському.
За словами голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, у судах розглядають приблизно 600 справ щодо "ПриватБанку".