Суд зобов'язав компанію Ахметова виплатити "Укрексімбанку" понад 2,7 млрд грн боргу

Позов "Укрексімбанку" задоволено частково, фінустанова вимагала виплатити понад 2,83 млрд грн
Фото: eximb.com

Господарський суд Києва зобов'язав компанію ЕСУ виплатити державному "Укрексімбанку" 2,73 млрд грн заборгованості за облігаціями, які було випущено у 2013 році зі строком погашення в березні 2017 року. ЕСУ, яка належить українському бізнесмену Рінатові Ахметову, випускала облігації для купівлі "Укртелекому", пише Finbalance.

Господарський суд Києва на засіданні 24 січня частково задовольнив позов державного "Укрексімбанку" до компанії ЕСУ і вирішив стягнути з неї приблизно 2,73 млрд грн на користь позивача.

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень 11 лютого.

У матеріалах справи вказано, що "Укрексімбанк" вимагав стягнути з ЕСУ більше ніж 2,83 млрд грн, однак суд вирішив скоротити розмір пені за протермінування зобов'язань компанії за облігаціями до 10% від заявленої банком суми – зі 119 млн грн до 11,9 млн грн.

Ідеться про борг за облігаціями на суму 4,6 млрд грн, які було випущено у 2013 році, повідомляє Finbalance. Компанія ЕСУ належить українському бізнесмену Рінатові Ахметову, зазначає видання. Облігації компанія випустила для придбання "Укртелекому" і мала погасити їх у березні 2017 року, але не зробила цього.

Найбільші власники цінних паперів – "Укрексімбанк" і "Ощадбанк", 100% акцій яких належать Кабінету Міністрів України.

Фонд держмайна України (ФДМУ) у травні 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської компанії EPIC – фірмі ЕСУ – за 10,5 млрд грн. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова.

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду державного майна розірвав договір із компанією ЕСУ про купівлю-продаж акцій "Укртелекому", повернувши телекомунікаційну компанію у власність держави. У грудні того самого року Київський апеляційний господарський суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.

У липні 2018 року Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу компанії ЕСУ і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

У жовтні 2018-го Господарський суд Києва відхилив позов ФДМУ до фірми ЕСУ про розірвання договору про купівлю 92,79% акцій "Укртелекому".

23 липня 2019 року Верховний Суд України ухвалив рішення на користь "Ощадбанку" в його спорі з "Укртелекомом". У серпні виконавча служба наклала арешт на 92,79% акцій "Укртелекому", які належать компанії ЕСУ, через борг перед "Ощадбанком".