У Міноборони планують закуповувати озброєння і військову техніку через ProZorro
Директор Асоціації виробників озброєння та військової техніки Руслан Джалілов підкреслив, що зараз немає повної інформації про те, що закуповують для потреб української армії, оскільки у сфері закупівель діють радянські військові стандарти і вимоги, прийняті у 70–80-х роках.
Міністерство оборони України найближчим часом планує перейти на тендерну процедуру закупівлі озброєння та військової техніки, а також послуг щодо їх ремонту і модернізації для державного оборонного замовлення через систему ProZorro. Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників озброєння і військової техніки України.
Відповідне питання було розглянуто 13 червня на засіданні робочої групи міністерства стосовно виконання дорожньої карти оборонної реформи на 2016–2020 роки.
За результатами засідання було вирішено доручити центральним службам забезпечення Збройних сил підготувати перелік озброєння і військової техніки, комплектів запчастин, інструментів і приладдя, а також послуг щодо ремонту і модернізації військової техніки, закупівлю яких можна буде здійснювати на відкритих тендерах.
Крім того, учасники заходу ухвалили рішення про підготовку і внесення необхідних змін до низки законодавчих актів, які регулюють процес виконання державного оборонного замовлення оборонними підприємствами.
Директор Асоціації виробників озброєння та військової техніки Руслан Джалілов підкреслив, що зараз немає повної інформації про те, що закуповують для потреб армії.
"Зараз ми не маємо інформації, що, де і за якою ціною закуповується для потреб нашої армії. У сфері закупівель діють ще радянські військові стандарти і вимоги, ухвалені в 70–80-х роках. Ми ініціюємо перехід на відкриті тендери в оборонному секторі, тому що це відповідає міжнародній практиці. Також цього вимагають стандарти НАТО", – пояснив він.
Джалілов також зазначив, що проведення відкритих тендерів у секторі оборони залучить до виконання держоборонзамовлення нові оборонні підприємства і дасть змогу знизити рівень корупції у цій сфері.
Система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн.
Із 1 серпня 2016 року система ProZorro стала обов'язковою до використання на всій території країни.