У РФ упав курс рубля і ринок акцій
Згідно з даними Московської біржі, цінні папери найбільших нафтогазових компаній РФ упали на 12–15%.
Російська валюта подешевшала в перші хвилини після відкриття торгів на Московській біржі. Євро коштував 82,45 рубля, долар – 72,77 рубля. Про це 10 березня повідомила "Медуза" з посиланням на "Московскую биржу".
Станом на 10.07 євро зріс до 82 рублів, а долар до 71,89 рубля.
Індекс Мосбіржі знизився на 8,53%, індекс РТС – на 13,58%.
Крім того, акції найбільших нафтогазових компаній РФ упали на 12–15% ("Роснефть", "Лукойл", "Сургутнефтегаз").
Котирування російського фінансового сектору також упали. Сбербанк утратив приблизно 12%, ВТБ – 12%.
5 березня Організація країн – експортерів нафти, куди входить 14 нафтовидобувних країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, ОАЕ, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея та Еквадор, – погодила додаткове обмеження видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу через падіння попиту на неї внаслідок коронавірусу. Прогнозували, що 6 березня до угоди приєднається Росія, але сторонам не вдалося домовитися про продовження наявної або укладення нової угоди.
Прессекретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв заявив, що угода з ОПЕК не відповідала інтересам Росії і не була партнерською. За даними джерел The Bell, ініціатором розриву угоди був голова "Роснефти" Ігор Сєчин. Керівництво Росії вважає, що відмова від угоди завдасть шкоди американським виробникам сланцевої нафти, з'ясували журналісти The Bell і Bloomberg.
До 1 квітня між країнами – членами ОПЕК та партнерами організації, зокрема Росією, продовжує діяти домовленість про скорочення обсягів нафтовидобування на 1,7 млн барелів на добу. Після цього всі обмеження знімуть.
На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила "вступити в тотальну цінову війну" і наростити видобуток із нинішніх 9 млн до 12 млн барелів на добу. Це, як вважають опитані агентством аналітики, "призведе до хаосу на ринку нафти".
9 березня вартість північноморської нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель. Таке падіння цін виявилося найсильнішим із 1991 року – з часу війни в Перській затоці. Після ранкового обвалу цін на нафту різко впали біржові індекси цілої низки країн. Торги на Нью-Йоркській фондовій біржі вперше з часів фінансової кризи 2008 року було зупинено.
На сайті торгів зазначено, що станом на 10.00 10 березня нафта подорожчала на 6% після рекордного падіння.