Українським приватним компаніям дозволили займатися космічною діяльністю – Мінекономіки

Перед входом на ринок приватні підприємства мають подати декларацію про ведення господарської діяльності в Державне космічне агентство України
Фото: Depositphotos.com

Приватні компанії зможуть скеровувати в космос і повертати на Землю ракети-носії або космічні кораблі. Однак космодрому в Україні поки немає.

Кабінет Міністрів України зняв заборону на ведення космічної діяльності приватними компаніями. Як повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, рішення було ухвалено на засіданні уряду 26 лютого.

Приватні компанії зможуть дістати дозвіл на випробування ракет-носіїв, їхніх агрегатів, складових частин і космічних апаратів; запуски ракет-носіїв і/або космічних апаратів; управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі; повернення космічних апаратів і/або їхніх складових частин на Землю.

Перед входом на ринок приватні підприємства мають подати декларацію про ведення господарської діяльності в Державне космічне агентство. За підсумками розгляду декларації відомство може видати дозвіл на ведення такої діяльності або відмовити у виданні.

"Зняття заборони на провадження космічної діяльності приватними підприємствами збільшить кількість робочих місць та сприятиме розвитку високотехнологічної промисловості", – вважає заступниця міністра Світлана Панаіотіді.

На її думку, рішення Кабміну допоможе збільшити обсяг інвестицій у галузь уже в першому кварталі 2020 року.

Закон, що дозволяє приватним компаніям вести космічну діяльність, Верховна Рада України ухвалила на початку жовтня 2019 року, 29 січня 2020-го документ набув чинності. Ухвалене Кабміном рішення дасть змогу реалізувати законодавчі зміни, заявили в Мінекономрозвитку.

Власного космодрому, з якого можна проводити запуски, в Україні немає. Восени минулого року про намір побудувати його заявляла дніпровська компанія Space Logistics Ukraine, проте пізніше відмовилася від цієї ідеї, писала LIGA.net.

У 2018 році радник голови Державного космічного агентства Едуард Кузнєцов зазначав у ефірі "Радіо НВ", що космічні агентства України й Канади домовилися про спільний проєкт будівництва стартового майданчика для українських ракет на території одного з канадських космодромів. На якій стадії наразі реалізація цього проєкту, не повідомляли.