Уманський: Не можна було допускати такого зміцнення гривні. Без участі Нацбанку таке зробити було неможливо G

Уманський: Почалося штучне зміцнення гривні минулого року
Фото: Міністерство фінансів України / Facebook

Ексміністр фінансів України Ігор Уманський в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що курс гривні "не зовсім" відповідає дійсності.

Національному банку України не варто було допускати сильного зміцнення курсу гривні. Таку думку колишній міністр фінансів України Ігор Уманський висловив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Коли почалося штучне зміцнення гривні минулого року через заходження спекулятивного капіталу у гривневі ОВДП, спекулятивна гривня зайшла, зміцнилася й усім було зрозуміло, що, коли цей капітал почне виходити, вона точно так само обвалиться. А коли почне падати, може додатися емоційний чинник – і вона обвалиться ще сильніше. Ну не можна було допускати такого зміцнення минулого року", – сказав він.

За словами ексміністра, від ситуації "насамперед виграли спекулянти, виграли імпортери і виграли потім ті, хто вклався у валютні папери".

На запитання, чи відповідає сьогодні дійсності курс гривні, Уманський відповів: "Не зовсім".

"У нас дуже змінилася структура ринку зараз. У більшості випадків багато речей на ринку відбувається через очікування того, як у майбутньому цей ринок буде розвиватися. Скажімо, ні мені, ні вам долар або євро в готівковому вигляді особливо не потрібні. Ми банально не маємо можливості кудись виїхати, щоб їх витратити. І вони можуть бути нам тут потрібні лише як засіб накопичення – покласти на депозит або щось купити за долар... Або на депозиті, або під подушкою. Який сенс це робити, коли у вас немає серйозних курсових коливань і немає розуміння, що курс сильно обвалиться, а є розуміння того, що як мені, так і вам ці долари нікуди витратити? Відповідно, потреба у валюті знижується", – пояснив він.

Уманський: Ходить президент по кабінету, шукає документи, лається, спізнюється. А Богдан сидить за столом і ці документи читає. Читайте повну версію інтерв'ю

Узимку курс гривні знижувався до рівня менше ніж 24 грн/$. Станом на 13 травня він становить 26,79 грн/$.

20 березня Нацбанк повідомив, що гривня вперше за останні кілька тижнів зміцнилася, а попит на валюту з боку населення почав падати.