В Окружному адмінсуді розповіли, що процес за позовом Коломойського через націоналізацію "ПриватБанку" був закритим для збереження банківської таємниці
Зараз у вільному доступі немає тексту ухваленого Окружним адмінсудом Києва рішення за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського через націоналізацію "ПриватБанку".
Окружний адмінсуд Києва ухвалював рішення за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до Нацбанку України та уряду щодо націоналізації "ПриватБанку" в закритому режимі, щоб зберегти банківську таємницю. Про це на брифінгу 18 квітня повідомив представник суду Богдан Санін, трансляцію вело "Радіо Свобода".
"Що таке судове засідання у закритому режимі і чому не мали можливості брати участь вільні слухачі? У закритому судовому засіданні беруть участь виключно учасники у справі, вільних слухачів до справи не допускають. Це відбувається відповідно до закону, зокрема для збереження певної таємниці, у даному випадку – банківської таємниці. Такі клопотання є стандартною процедурою і передусім заявляються Нацбанком України з метою збереження банківської таємниці", – сказав він.
За його словами, також зараз у вільному доступі немає тексту ухваленого судом рішення.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не планує повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
Президент України Петро Порошенко заявляв, що в разі перемоги на президентських виборах шоумена Володимира Зеленського Коломойський планує повернути "ПриватБанк" у власність, у цьому разі Україні загрожує економічна криза.
Голова Нацбанку України Яків Смолій заявив, що законодавством не передбачено процедуру повернення націоналізованих активів попереднім власникам, але якщо рішення суду набуде чинності, Фонд гарантування вкладів повинен буде виплатити клієнтам банку понад 100 млрд грн, що може суттєво вплинути на інфляцію.