Високий суд Лондона може закрити справу за позовом "ПриватБанку" проти Коломойського – ЗМІ
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. За даними "Української правди", Високий суд Лондона може закрити цю справу після рішення про те, що вона йому не підсудна.
Високий суд Лондона може закрити справу, відкриту за позовом "ПриватБанку" проти екс-акціонерів фінустанови Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела.
Суд вирішив, що ця справа йому не підсудна.
За даними видання, після цього рішення справу, імовірно, закриють, арешти активів Коломойського і Боголюбова, найімовірніше, буде скасовано.
Згідно з рішенням уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стала власником "ПриватБанку".
Національний банк України в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.
Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників.
19 грудня Лондонський суд видав наказ про світовий арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем. Вирок було ухвалено на підставі позову націоналізованого "ПриватБанку". Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, здійснивши низку незаконних операцій.
16 січня 2018 року НБУ заявив, що, згідно з розслідуванням компанії Kroll, до націоналізації "ПриватБанк" був об'єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків мінімум на $5,5 млрд.
19 січня 2018 року суд продовжив дію наказу про світовий арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд до чергового відповідного розпорядження.